Liga grecka - 9. kolejka Super League 1: Xanthi FC - Olympiakos Pireus 0-0

W meczu 9. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Xanthi FC zremisowała z Olympiakosem Pireus 0-0. Mecz na Xanthi FC Arena w Pigadii obejrzało 3 315 widzów.

9. kolejka Grecja - Super League 1
2019-11-02 19:00 | Stadion: Xanthi FC Arena | Widzów: 3315 | Arbiter: A. Diamantopoulos
Xanthi FC
Olympiakos Pireus
0
0

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą czwarta i pierwsza jedenastka Super League 1.

Od pierwszych minut zespół Olympiakosu Pireus zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Xanthi FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Xanthi FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sadka Chebela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Petar Dżuriczković. W 65. minucie Mohamed Camara został zastąpiony przez Giorgosa Masourasa.

Trener Olympiakosu Pireus postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ela Soudaniego i na pole gry wprowadził napastnika Guerrera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 68. minucie Thibault Moulin został zmieniony przez Eduarda, a za Luisa Sosę wszedł na boisko Mikael Dyrestam, co miało wzmocnić drużynę Xanthi FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Podence'a na Mathieu Valbuenę. Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Olympiakosu Pireus i dwie drużynie przeciwnej.

Xanthi FC
90′ Carlos Javier Abad Hernández Trujillo
José Pedro Malheiro de Sá
Aristotelis Karasalidis
Rúben Afonso Borges Semedo
90′ Christos Lisgaras
Omar Elabdellaoui
80′ Luis Leandro Sosa Otermin
Avraam Papadopoulos70′
60′ Petar Dżuriczković
Andreas Bouchalakis
68′ Thibault Moulin
Bobby Allain
80′ Mikael Dyrestam
Bruno Gaspar
Khassa Camara
Yassine Meriah
Pablo de Lucas Torres
Giorgos Masouras65′ 69′
68′ Eduardo Antonio Machado Teixeira
Mathieu Valbuena83′
60′ Sadek Jordan Chebel Faucher
Miguel Ángel Guerrero Martín65′
Vincenzo Renato Rennella
Maximiliano Alberto Lovera

Wyjątkowa nieporadność napastników Xanthi FC była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Olympiakosu Pireus miał 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Olympiakosu Pireus pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.