Liga grecka - 9. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - PAS Giannina FC 2-1 (0-1)

22 listopada na Stadio Toumbas w Salonikach odbyło się starcie 9. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i PAS-u Giannina. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PAOK Saloniki 2-1. Jednego z goli strzelił Karol Świderski.

R. Erramuspe 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna PAOK Saloniki wygrała aż 15 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko siedem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie Sandi Križman został zastąpiony przez Christosa Eleftheriadisa.

W 30. minucie żółtą kartkę obejrzał Anderson Esiti z PAOK Saloniki.

W tym czasie to zawodnicy PAS-u Giannina otworzyli wynik. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Rodrigo Erramuspe. Przy strzeleniu gola pomógł Edwin Castro.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Rodrigowi Erramuspemu, piłkarzowi PAS-u Giannina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PAS-u Giannina.

Na drugą połowę zespół PAOK Saloniki wyszedł w zmienionym składzie, za Thomasa Murga, Andersona Esitiego, Vieirinhę weszli Diego Biseswar, Omar El Kaddouri, Christos Tzolis.

Drużyna PAOK Saloniki wyrównała wynik meczu. W 52. minucie Karol Świderski wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 57. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Rodrigo Erramuspe, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w drugiej minucie doliczonego czasu. Kibice PAS-u Giannina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Domíngueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jean-Baptiste Leo. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania żółtą kartką został ukarany Alexandros Kartalis, piłkarz gości.

Trener PAOK Saloniki postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Adriana Pereirę i na pole gry wprowadził napastnika Antonia-Mirka Čolaka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyny zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W 80. minucie w zespole PAS-u Giannina doszło do zmiany. Alexandros Lolis wszedł za Alexandrosa Kartalisa. Między 83. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę PAOK Saloniki przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej pierwszej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Omar El Kaddouri. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się José Crespo.

Pięć minut później w zespole PAOK Saloniki doszło do zmiany. Moussa Wagué wszedł za Karola Świderskiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Rodrigo Nahuel Erramuspe  31′ 45′ 57′
76′ Adrian Nilsen Pereira
Marvin Peersman
30′ 46′ Anderson Esiti
Giorgos Pamlidis
84′ Andrija Żivković
Stefanos Siontis
46′ Adelino Andre Vieirinha
Edwin Fabry Castro Barros
Stefan Schwab
Alexandros Kartalis75′ 80′
46′ Thomas Murg
Sandi Križman26′
 52′ 90′ Karol Świderski
Panteleimon Panourgias
90′ Moussa Wagué
Juan Domínguez Lamas62′
46′ Diego Biseswar
Christos Eleftheriadis26′
46′  90′ 83′ Omar El Kaddouri
Angelos Liasos
Theocharis Tsiggaras
Georgios Doumtsis
76′ Antonio-Mirko Čolak
Alexandros Lolis80′
46′ Christos Tzolis
Stavros Pilios

Drużyna PAOK Saloniki była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół PAOK Saloniki w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.