Liga grecka - 9. kolejka Super League 1: Panaitolikos GFS - Aris Saloniki 0-1 (0-1)

W spotkaniu 9. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół Panaitolikos GFS przegrał z Arisem Saloniki 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Panetolikou w Agrinio.

9. kolejka Grecja - Super League 1
2020-11-22 16:15 | Stadion: Stadio Panetolikou | Arbiter: Aristomenis Koutsiaftis
Panaitolikos GFS Agrinio
Aris Saloniki FC
0
1
Bruno Gama 18'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę z karnego zdobył Bruno Gama dla drużyny Arisu Saloniki. Bramka padła w tej samej minucie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Aris Saloniki: Yohanowi Benalouane'owi w 29. minucie i Dimitrisowi Manosowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arisu Saloniki.

W 49. minucie kartkę dostał Bruno Gama, piłkarz gości. Niedługo później trener Panaitolikos GFS postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Mohammadrezę Azadiego. Na boisko wszedł Antonio Jakoliš, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 65. minucie Mateo García został zastąpiony przez Facunda Bertoglia. Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Panaitolikos GFS: Gboly Ariyibi, Javier Mendoza, Angelos Tsigaras, Alexandros Malis, na ich miejsce weszli: Nikolaos Vergos, Frederico Duarte, Juan Álvarez, Manolis Tzanakakis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xande Silvy, Matilli, Dimitrisa Manosa zajęli: Daniel Mancini, Lucas Sasha, Cristian López. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Panaitolikos GFS i jedną drużynie przeciwnej.

Lindsay Rose
77′ Alexandros Malis
Yohan Benalouane29′
Gomes Dalcio
Daniel Sundgren
90′ Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Magro Javier Matilla86′
71′ Javier Osvaldo Mendoza
Bruno Alexandre Vilela Gama  18′ (k.) 49′
71′ Gboly Ariyibi
Alexandre Nascimento Costa Silva76′
76′ Angelos Tsigaras
James Alexander Jeggo
Franco Eduardo Mazurek
Mateo Ezequiel García65′
62′ Mohammadreza Azadi
Dimitris Manos45′ 87′
Nikolaos Melissas
Zacharie Boucher
Wanderson Scardovelli
Petros Bagalianis
77′ 80′ Manolis Tzanakakis
Georgios Delizisis
Joaquín Arzura
Cristian George Ganea
76′ Juan Ignacio Álvarez Morinigo
Facundo Daniel Bertoglio65′ 90′
71′ Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Ergys Kace
62′ Antonio Jakoliš
Daniel Mancini76′
Aymen Tahar
Lucas Pacheco Affini86′
71′ Nikolaos Vergos
Cristian López Santamaría87′

Przewaga drużyny Panaitolikos GFS w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Panaitolikos GFS, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Arisu Saloniki w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.