Liga grecka - 9. kolejka Super League 1: Olympiakos Pireus - Panathinaikos Ateny 1-0 (1-0)

W pojedynku 9. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 21 listopada, drużyna Olympiakos Pireus zwyciężyła z Panathinaikos Ateny 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu.

9. kolejka Grecja - Super League 1
2020-11-21 18:30 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Olympiakos Pireus
Panathinaikos Ateny
1
0
K. Fortounis 21'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 starcia zespół Olympiakos Pireus wygrał 22 razy i zanotował 12 porażek oraz 19 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakos Pireus w 21. minucie spotkania, gdy Konstantinos Fortounis strzelił pierwszego gola.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yanna M'Vilę z Olympiakos Pireus, a w 41. minucie Juana Carlosa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympiakos Pireus.

Na drugą połowę jedenastka ”Koniczynek” wyszła w zmienionym składzie, za Juana Carlosa, Barta Schenkevelda weszli António Xavier, Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos. W 58. minucie kartkę dostał Facundo Sánchez, zawodnik gości.

W 64. minucie za Tasosa Chatzigiovanisa wszedł Lucas Villafáñez. Między 79. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Olympiakos Pireus i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Achilleas Poungouras
79′ Marcio Rafael Rafinha
Vasilios Zagaritis
35′ Yann Gérard M'Vila
Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos
78′ Mohamed Mady Camara
Tasos Chatzigiovanis64′
89′ Andreas Bouchalakis
Maurício José da Silveira Júnior
66′ Lazar Ranđelović
Juan Carlos Perez Lopez41′ 46′
 21′ 87′ Konstantinos Fortounis
Dimitrios Kourmpelis
86′ Giorgos Masouras
Federico Macheda
Ögmundur Kristinsson
Vasilis Xenopoulos
Ousseynou Ba
Theofanis Mavromatis
87′ Thanasis Androutsos
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos46′
78′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Yohan Mollo90′
Tiago Silva
Dimitrios Serpezis
66′ El Arabi Soudani
Lucas Martín Villafáñez64′ 84′
Hugo Cuypers
Aitor Cantalapiedra Fernández
86′ Maximiliano Alberto Lovera
Anargyros Kampetsis
Marios Vrousai
António Manuel Pereira Xavier46′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Olympiakos Pireus, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.