Liga grecka - 9. kolejka Super League 1: OFI FC - Olympiakos Pireus 1-3 (0-2)

W meczu 9. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 15 lipca, zespół OFI FC przegrał z Olympiakosem Pireus 1-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie.

L. Ranđelović 28'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka OFI FC plącze się na dole tabeli zajmując szóstą pozycję, za to drużyna Olympiakosu Pireus zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Giorgos Koutroumbis z zespołu gospodarzy. Była to 10. minuta starcia.

Już na początku meczu to piłkarze Olympiakosu Pireus otworzyli wynik. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Konstantinos Fortounis.

W 26. minucie Koka został zastąpiony przez Youssefa El-Arabiego.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Olympiakosu Pireus, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie wynik na 0-2 podwyższył Lazar Ranđelović. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cafú.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna OFI FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikosa Vafeasa wszedł Konstantinos Giannoulis. Trener OFI FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ricardo Vaz, a murawę opuścił Vajebah Sakor.

W 48. minucie kartkę obejrzał Nikos Korovesis z OFI FC.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Konstantinos Fortounis z Olympiakosu Pireus. Przy strzeleniu gola pomagał Youssef El-Arabi.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ousseynou Ba z Olympiakosu Pireus, a w 65. minucie Nikolaosa Marinakisa z drużyny przeciwnej. Niestety w 87. minucie meczu Bobby Allain bramkarz Olympiakosu Pireus z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Iliasa Karargyrisa - rezerwowego bramkarza jedenastki. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze Olympiakosu Pireus: Vasilios Sourlis, Apostolos-Ilias Martinis, a na ich miejsce weszli Maximiliano Lovera, Bruno Gaspar.

Trzeba było trochę poczekać, aby Panagiotis Deligiannidis wywołał eksplozję radości wśród kibiców OFI FC, strzelając gola w piątej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Bobby Allain
10′ Giorgos Koutroumbis
Ousseynou Ba64′
65′ Nikolaos Marinakis
Bruno Gaspar88′
46′ Nikos Vafeas
Avraam Papadopoulos
81′ João Victor de Albuquerque Bruno
Vassilis Torosidis
 90′ Panagiotis Deligiannidis
Andreas Bouchalakis
48′ Nikos Korovesis
Ribeiro Dias Cafu
46′ Vajebah Sakor
Konstantinos Fortounis  10′ (k.), 61′
71′ Paschalis Staikos
Lazar Ranđelović  28′
85′ Adil Nabi
Omar Elabdellaoui
85′ Christopher Braun
Apostolos-Ilias Martinis88′
46′ Konstantinos Giannoulis
Giorgos Masouras
Manolis Perdikis
Bruno Felipe Souza da Silva81′
81′ Anestis Nastos
Mathieu Valbuena
71′ Giorgos Sournakis
Georgios Xenitidis
46′ Ricardo Álvares Guedes Vaz
Youssef El-Arabi26′ 81′
Lisandro Semedo
Vasilios Sourlis88′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Olympiakosu Pireus przyznał jedną.