Liga grecka - 8. kolejka Super League 1: Panathinaikos Ateny - AEK Ateny 1-3 (1-2)

W meczu 8. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 12 lipca, drużyna Panathinaikosu Ateny przegrała z AEK Ateny 1-3 (1-2). Starcie odbyło się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

8. kolejka Grecja - Super League 1
2020-07-12 19:00 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: A. Diamantopoulos
D. Verde 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Dmytro Czigrinskij. Asystę zanotował Petros Mandalos.

Zawodnicy Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Dimitrios Kourmpelis. Asystę przy bramce zanotował Ioannis Bouzoukis.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę AEK Ateny przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie Nélson Oliveira dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Trener Panathinaikosu Ateny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juana Pereę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Anargyros Kampetsis. Na drugą połowę zespół Panathinaikosu Ateny wyszedł w zmienionym składzie, za Sotiriosa-Polykarposa Alexandropoulosa wszedł Dimitrios Serpezis.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Paulinhowi z AEK Ateny. W 65. minucie Anuar Tuhami zastąpił Tasosa Chatzigiovanisa. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Panathinaikos Ateny: Dimitriosowi Kolovetsios w 67. i Federicowi Machedzie w 68. minucie.

Po chwili trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Sergio Araújo, a murawę opuścił Nélson Oliveira. Od 81 minuty boisko opuścili piłkarze AEK Ateny: Marko Livaja, André Simões, Petros Mandalos, na ich miejsce weszli: Marios Oikonomou, Anel Šabanadžović, Daniele Verde. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vangelisa Theocharisa, Ioannisa Bouzoukisa zajęli: Uffe Manich, Dimitris Kolovos.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w 90. minucie spotkania, gdy Daniele Verde strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Anel Šabanadžović, zawodnik AEK Ateny. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Vasileios Barkas
67′ Dimitrios Kolovetsios
Dmytro Czigrinskij  8′
Bart Schenkeveld
Paulo Sérgio Mota59′
84′ Vangelis Theocharis
Hélder Filipe Oliveira Lopes
Vasilios Zagaritis
Efstratios Svarnas
89′ Ioannis Bouzoukis
Petros Mandalos90′
46′ Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
André Luís Gomes Simões90′
 16′ Dimitrios Kourmpelis
Nenad Krstičić
65′ Anuar Mohamed Tuhami
Damian Szymański
68′ Federico Macheda
Marko Livaja81′
46′ Anargyros Kampetsis
Nelson Oliveira  43′ 75′
Vasilis Xenopoulos
Panagiotis Tsintotas
Andreas Athanasakopoulos
Michalis Bakakis
65′ Tasos Chatzigiovanis
Žiga Laci
89′ Dimitris Kolovos
Marios Oikonomou81′
84′ Uffe Manich Bech
Giannis-Foivos Botos
46′ Dimitrios Serpezis
Theodosis Macheras
46′ Juan José Perea Mendoza
Anel Šabanadžović90′ 90′

Sergio Ezequiel Araújo75′

Daniele Verde90′  90′ (k.)

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Panathinaikosu Ateny w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka AEK Ateny w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.