Liga grecka - 8. kolejka Super League 1: Olympiakos Pireus - AEK Ateny 2-0 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 27 października, zespół Olympiakosu Pireus wygrał z AEK Ateny 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu obejrzało 31 157 widzów.

8. kolejka Grecja - Super League 1
2019-10-27 18:30 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Widzów: 31157 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
Olympiakos Pireus
AEK Ateny
2
0
Rúben Semedo 9'
M. Camara 77'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą pierwsza i czwarta drużyna Super League 1.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartkę dostał Rúben Semedo, piłkarz Olympiakosu Pireus.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakosu Pireus w dziewiątej minucie spotkania, gdy Rúben Semedo strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał El Soudani.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympiakosu Pireus.

W 48. minucie kartkę dostał Konstantinos Galanopoulos z zespołu gości. W 58. minucie Konstantinos Galanopoulos został zmieniony przez Davida Simão.

Po godzinie gry w drużynie Olympiakosu Pireus doszło do zmiany. Giorgos Masouras wszedł za Ela Soudaniego. Po chwili trener AEK Ateny postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Miloša Deleticia. Na boisko wszedł Daniele Verde, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w jedenastce AEK Ateny za Christosa Albanisa wszedł Giorgos Giakoumakis, a w zespole Olympiakosu Pireus Youssef El-Arabi zmienił Guerrera.

Jedenastka AEK Ateny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Camara. W zdobyciu bramki pomógł Daniel Podence.

Między 79. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W samej końcówce meczu w jedenastce Olympiakosu Pireus doszło do zmiany. Maximiliano Lovera wszedł za Andreasa Bouchalakisa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Panagiotis Tsintotas
 9′ 2′ Rúben Afonso Borges Semedo
Konstantinos Galanopoulos48′ 58′
60′ El Arabi Soudani
André Luís Gomes Simões
89′ Andreas Bouchalakis
Nelson Oliveira86′
 77′ Mohamed Mady Camara
Marko Livaja
Guilherme dos Santos Torres
Christos Albanis72′
72′ Youssef El-Arabi
Marios Oikonomou
60′ 87′ Giorgos Masouras
Nenad Krstičić
Lazar Ranđelović
David Martins Simão58′
72′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Giorgos Giakoumakis72′
89′ Maximiliano Alberto Lovera
Daniele Verde66′

Piłkarze Olympiakosu Pireus obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.