Liga grecka - 8. kolejka Super League 1: OFI FC - Xanthi FC 2-0 (0-0)

W meczu 8. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 26 października, zespół OFI FC wygrał z Xanthi FC 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie obejrzało 5 529 widzów.

8. kolejka Grecja - Super League 1
2019-10-26 16:15 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Widzów: 5529 | Arbiter: A. Vatsios
OFI FC
Xanthi FC
2
0
João Figueiredo 47'
Lisandro Semedo 90'

Jedenastka Xanthi FC bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków jedenastka Xanthi FC wygrała 22 razy i zanotowała 15 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Xanthi FC: Eduardowi w 9. i Aleksandarowi Kovaczeviciowi w 21. minucie.

W 23. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół OFI FC. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sturgeona z Xanthi FC, a w 30. minucie Nikosa Korovesisa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu bramkę zdobył João Figueiredo. Przy strzeleniu gola pomagał Adil Nabi.

W 55. minucie Eduardo został zastąpiony przez Jeana Barrientos. W 56. minucie Aleksandar Kovaczević został zmieniony przez Thibaulta Moulina, co miało wzmocnić drużynę Xanthi FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Brauna na Anestisa Nastosa. Niedługo później trener Xanthi FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Sadka Chebela. Na boisko wszedł Vincenzo Rennella, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miguela Mellada z OFI FC, a w 86. minucie Aristotelisa Karasalidisa z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna OFI FC, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Lisandro Semedo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację trzy minuty później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Anestisowi Nastosowi i Jeanowi Barrientos. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Carlos Javier Abad Hernández Trujillo
66′ Christopher Braun
Mikael Dyrestam
Konstantinos Giannoulis
Aristotelis Karasalidis86′
Nikolaos Marinakis
Christos Lisgaras
30′ Nikos Korovesis
William Douglas de Amorim
73′ Miguel Alberto Mellado
Aleksandar Kovaczević21′ 56′
 47′ 81′ João Vitor Brandão Figueiredo
Eduardo Antonio Machado Teixeira9′ 55′
23′ (k.) Adil Nabi
Fabio Miguel Sturgeon29′
Juan Ángel Neira
Mehdi Terki
 90′ Lisandro Semedo
Sadek Jordan Chebel Faucher71′
71′ Kosmas Tsilianidis
Vasilis Fasidis
Óscar Alexander Whalley Guardado
Vitor Emanuel Gonçalves São Bento
Athanassios Dinas
Stylianos Malezas
66′ 90′ Anestis Nastos
Luis Leandro Sosa Otermin
Vajebah Sakor
Jean Barrientos55′ 90′
Paschalis Staikos
Petar Dżuriczković
81′ Ricardo Álvares Guedes Vaz
Thibault Moulin56′
71′ Dimitris Manos
Vincenzo Renato Rennella71′

Zespół OFI FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej dwie. Piłkarze OFI FC obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.