Liga grecka - 8. kolejka Super League 1: Atromitos Ateny - Panionios FC 4-0 (3-0)

27 października na Stadio Peristeriou w Atenach odbył się mecz 8. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitosu i Panionios FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atromitosu 4-0. Starcie obejrzało 1 039 widzów.

8. kolejka Grecja - Super League 1
2019-10-27 16:00 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 1039 | Arbiter: T. Tzilos
J. Umbides 69'

Jedenastka Panionios FC przed meczem zajmowała 12. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Panionios FC wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atromitosu w 17. minucie spotkania, gdy Georgios Manousos zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Apostolosa Vellios z Atromitosu, a w 25. minucie Dimitrisa Stavropoulos z drużyny przeciwnej.

Drużyna Panionios FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 40. minucie wynik na 2-0 podwyższył Apostolos Vellios. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Clarck N'Sikulu.

Niedługo później Clarck N'Sikulu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atromitosu, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Charis Charisis.

Na drugą połowę zespół Panionios FC wyszedł w zmienionym składzie, za Sotirisa Tsiloulisa wszedł Konstantinos Doumtsios. W 61. minucie Thanasis Androutsos został zastąpiony przez Javiera Umbidesa.

W 64. minucie w jedenastce Panionios FC doszło do zmiany. Ioannis Oikonomidis wszedł za Giannisa Papanikolaou.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atromitosu w 69. minucie spotkania, gdy Javier Umbides strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Clarck N'Sikulu.

W 72. minucie Clarck N'Sikulu został zmieniony przez Rolanda Ugraiego, a za Raúla Baenę wszedł na boisko Farley Rosa, co miało wzmocnić drużynę Atromitosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nemanję Milojević na Dimitriosa Emmanouilidisa. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Roland Ugrai z Atromitosu. Była to 76. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Dimitris Stavropoulos25′
61′ Thanasis Androutsos
Nemanja Milojević76′
79′ José Raúl Baena Urdiales
Novica Maksimović
Charis Charisis
Giannis Maniatis
 45′ 72′ Clarck N'Sikulu
Giannis Papanikolaou64′
 40′ 22′ Apostolos Vellios
Sotiris Tsiloulis46′
 17′ (k.) Georgios Manousos
Odysseas Lymperakis
72′ 76′ Roland Ugrai
Konstantinos Doumtsios46′
61′  69′ Javier Horacio Umbides
Ioannis Oikonomidis64′
79′ Farley Vieira Rosa
Vasilios Rentzas
Petros Giakoumakis
Dimitrios Emmanouilidis76′

Zespół Panionios FC miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.