Liga grecka - 8. kolejka Super League 1: Asteras Trypolis FC - PAS Lamia 1964 4-1 (2-1)

W starciu 8. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 28 października, drużyna Asterasu Trypolis wygrała z PAS Lamia 4-1 (2-1). Mecz na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli obejrzało 1 518 widzów.

8. kolejka Grecja - Super League 1
2019-10-28 18:30 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Widzów: 1518 | Arbiter: G. Tassis
M. Asigba 36'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 11. i 13. zespół Super League 1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna PAS Lamia wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Asterasu Trypolis otworzyli wynik. W 21. minucie bramkę zdobył Dani Suárez. W zdobyciu bramki pomógł Adrián Riera.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lazara Romanicia z PAS Lamia, a w 34. minucie Christosa Tasoulisa z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy PAS Lamia nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mark Asigba.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Eliniemu Dimoutsos z drużyny gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Jerónimo Barrales. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Adrián Riera.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie celnym strzałem popisał się Christos Tasoulis. Przy zdobyciu bramki po raz trzeci asystował Adrián Riera.

Po godzinie gry żółtą kartkę dostał Valentinos Vlachos, zawodnik gospodarzy. W 62. minucie w zespole PAS Lamia doszło do zmiany. Kostas Bouloulis wszedł za Tyronne'a. Elini Dimoutsos z PAS Lamia na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w drugiej minucie doliczonego czasu.

W 75. minucie Lazar Romanić zastąpił Manolisa Saliakasa. Chwilę później trener Asterasu Trypolis postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Borję Fernandeza. Na boisko wszedł Walter Iglesias, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Adrián Riera został zmieniony przez Sitę, a za Valentinosa Vlachos wszedł na boisko Giannis Kotsiras, co miało wzmocnić drużynę Asterasu Trypolis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danny'ego Bejarana na Lucasa Ramosa.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Asteras Trypolis: Enekowi Capilli w 77. i Jerónimowi Barralesowi w 86. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Christos Tasoulis ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-1.

Minutę później arbiter pokazał żółtą kartkę Lucasowi Ramosowi, piłkarzowi PAS Lamia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Panagiotis Katsikas
 21′ Daniel Suárez García Osorio
Loukas Vyntra
 51′, 90′ 34′ Christos Tasoulis
Mark Asigba  36′
60′ 82′ Valentinos Vlachos
Vasilios Pliatsikas
76′ Adrián Riera Torrecillas
Wanderson Scardovelli
77′ Eneko Capilla González
Danny Brayhan Bejarano Yañez88′
76′ Borja Fernandez Fernandez
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos62′
 45′ 86′ Jerónimo Barrales
Lazar Romanić23′ 75′
Neophytos Michael
Konstantinos Theodoropoulos
Giorgos Antzoulas
Patrick Bahanack
82′ Giannis Kotsiras
Adam Tzanetopoulos
76′ Walter Matías Iglesias
Manolis Saliakas75′
76′ Andrés Pascual Santoja
Kostas Bouloulis62′
Eneko Jauregi Escobar
Lucas Ramos De Oliveira88′ 90′
Francesc Regis Crespí
Anestis Vlachomitros

Zespół Asterasu Trypolis zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał sześć celnych strzałów.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.