Liga grecka - 7. kolejka Super League 1: Xanthi FC - Aris Saloniki FC 0-1 (0-1)

W starciu 7. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 20 października, drużyna Xanthi FC przegrała z Arisem Saloniki 0-1 (0-1). Mecz na Xanthi FC Arena w Pigadii obejrzało 1 579 widzów.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2019-10-20 16:00 | Stadion: Xanthi FC Arena | Widzów: 1579 | Arbiter: D. Karantonis
Xanthi FC
Aris Saloniki FC
0
1
Bruno Gama 3'

Zespół Xanthi FC bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 meczów zespół Arisu Saloniki wygrał 18 razy i zanotował 16 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Bruno Gama dla drużyny Arisu Saloniki. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lucas Sasha z Arisu Saloniki. Była to 43. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Arisu Saloniki.

Drugą połowę zespół Xanthi FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Stylianosa Malezasa wszedł Vasilis Fasidis. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Christos Lisgaras, piłkarz Xanthi FC.

W 64. minucie Mihály Korhut zastąpił Abou Ba. W 65. minucie w jedenastce Xanthi FC doszło do zmiany. Petar Dżuriczković wszedł za Sadka Chebela. Chwilę później trener Arisu Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Daniel Larsson, a murawę opuścił Ioannis Fetfatzidis.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mehdiemu Terkiemu i Lindsay Rose. Trener Xanthi FC postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Eduarda i na pole gry wprowadził napastnika Vincenza Rennellę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vasilisa Fasidisa z Xanthi FC, a w 86. minucie Daniela Larssona z drużyny przeciwnej.

W 82. minucie w jedenastce Arisu Saloniki doszło do zmiany. Hugo Sousa wszedł za Brunona Gamę. W drugiej połowie nie padły gole.

Lindsay Rose70′
49′ Christos Lisgaras
Daniel Sundgren
46′ Stylianos Malezas
Francisco Velez
William Douglas de Amorim
Nicolas Diguiny
Aleksandar Kovaczević
Ioannis Fetfatzidis68′
77′ Eduardo Antonio Machado Teixeira
Magro Javier Matilla
Fabio Miguel Sturgeon
Lucas Pacheco Affini43′
70′ Mehdi Terki
Bruno Alexandre Vilela Gama  3′ (k.) 82′
65′ Sadek Jordan Chebel Faucher
Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa82′
65′ Petar Dżuriczković
Abou Ba64′
Thibault Moulin
Daniel Mancini
46′ 79′ Vasilis Fasidis
Martín Tonso
77′ Vincenzo Renato Rennella
Daniel Larsson68′ 86′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.