Liga grecka - 7. kolejka Super League 1: PAS Lamia 1964 - Panathinaikos Ateny 0-2 (0-1)

31 października na Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias odbył się pojedynek 7. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS Lamia i Panathinaikos Ateny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Panathinaikos Ateny 2-0.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2020-10-31 18:30 | Stadion: Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias | Arbiter: Ioannis Papadopoulos
PAS Lamia 1964
Panathinaikos Ateny
0
2
Carlitos 8',60'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów zespół PAS Lamia wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) w ósmej minucie spotkania, gdy Carlos Carlitos strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tasos Chatzigiovanis.

Między dziewiątą a 19. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 20. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 29. minucie Anastasios Karamanos został zmieniony przez Bachanę Arabulego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Koniczynek”.

Drugą połowę drużyna PAS Lamia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marka Asigbę wszedł Leonardo Villalba. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Kostasowi Bouloulisowi z jedenastki gospodarzy. Była to 53. minuta meczu.

Drużyna PAS Lamia ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie Carlos Carlitos ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Panathinaikos Ateny: Tasos Chatzigiovanis, Federico Macheda, António Xavier, Carlos Carlitos, na ich miejsce weszli: Yohan Mollo, Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos, Lucas Villafáñez, Anargyros Kampetsis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lazara Romanicia, Bachany Arabulego, Kostasa Bouloulisa zajęli: Miguel Bianconi, Nikos Tsoukalos, Giorgos Saramantas. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Sokratis Dioudis
46′ Mark Asigba
Dimitrios Kourmpelis19′
20′ (k.) 75′ Lazar Romanić
Maurício José da Silveira Júnior
Ioannis Skondras
António Manuel Pereira Xavier88′
53′ 86′ Kostas Bouloulis
Federico Macheda82′
29′ Anastasios Karamanos
Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos  8′, 60′ 88′
Devis Rogers Epassy Mboka
Vasilis Xenopoulos
86′ Giorgos Saramantas
Dimitris Karagiannis
Adam Tzanetopoulos
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos82′
Guga Palavandishvili
Yohan Mollo77′
86′ Nikos Tsoukalos
Dimitrios Serpezis
46′ Leonardo Enrique Villalba
Lucas Martín Villafáñez88′
29′ 86′ Bachana Arabuli
Aitor Cantalapiedra Fernández
75′ Miguel Antonio Bianconi Kohl
Dimitrios Emmanouilidis

Anargyros Kampetsis88′

Piłkarze PAS Lamia dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka PAS Lamia dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.