Liga grecka - 7. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - PAS Lamia 1964 3-0 (3-0)

20 października na Stadio Toumbas w Salonikach odbyło się spotkanie 7. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i PAS Lamia. Mecz zakończył się zwycięstwem PAOK Saloniki 3-0. Na stadionie zasiadło 19 013 widzów. Jednego z goli strzelił Karol Świderski.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2019-10-20 17:00 | Stadion: Stadio Toumbas | Widzów: 19013 | Arbiter: F. Fotiadis
K. Świderski 11'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka PAS Lamia przebywa na dole tabeli zajmując 11. pozycję, za to drużyna PAOK Saloniki zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół PAOK Saloniki wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAOK Saloniki w drugiej minucie spotkania, gdy Josip Mišić strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Diego Biseswar.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół PAOK Saloniki, zdobywając kolejną bramkę. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Dimitris Limnios. Przy strzeleniu gola pomagał Dimitris Giannoulis.

Prawie natychmiast Karol Świderski wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAOK Saloniki, strzelając kolejnego gola w 11. minucie starcia. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Miroslav Stoch.

Między 19. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niestety Markos Vellidis bramkarz PAS Lamia nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Panagiotisa Katsikasa - rezerwowego bramkarza drużyny. Drugą połowę jedenastka PAS Lamia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Danny'ego Bejarana wszedł Kostas Bouloulis.

W 53. minucie Daniel Adejo zastąpił Adama Tzanetopoulos. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom PAS Lamia i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Vasilios Pliatsikas
41′ Dimitris Giannoulis
Wanderson Scardovelli
Sverrir Ingi Ingason
Ioannis Skondras74′
Diego Biseswar
Loukas Vyntra
 2′ Josip Mišić
Andreas Vasilogiannis
19′ 64′ Douglas Augusto Soares Gomes
Danny Brayhan Bejarano Yañez46′
73′ Miroslav Stoch
Elini Dimoutsos
 11′ Karol Świderski
Lazar Romanić23′
 6′ 84′ Dimitris Limnios
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos41′
Alexandros Paschalakis
Panagiotis Katsikas46′
Rodrigo Alves Soares
Adam Tzanetopoulos53′ 90′
64′ Anderson Esiti
Dimitrios Anakoglou
Dimitris Pelkas
Manolis Saliakas
84′ Adelino Andre Vieirinha
Kostas Bouloulis46′
Chuba Akpom
Rogerio Conceicao do Rosario
73′ 81′ Leonardo Rodrigues Lima
Alexandros Karagiannis

Zespół PAOK Saloniki zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny PAS Lamia.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy PAS Lamia. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.