Liga grecka - 7. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - Panathinaikos Ateny 0-0

W spotkaniu 7. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 8 lipca, jedenastka PAOK Saloniki zremisowała z Panathinaikosem Ateny 0-0. Mecz odbył się na Stadio Toumbas w Salonikach. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2020-07-08 20:00 | Stadion: Stadio Toumbas | Arbiter: D. Skomina
PAOK Saloniki
Panathinaikos Ateny
0
0

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół PAOK Saloniki zajmował trzecie, natomiast jedenastka Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) - czwarte miejsce.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Barta Schenkevelda z Panathinaikosu Ateny, a w 35. minucie Omara El Kaddouriego z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie kartkę dostał Diego Biseswar, piłkarz gospodarzy. W 61. minucie Diego Biseswar zastąpił Miroslava Stocha.

W tej samej minucie trener PAOK Saloniki postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Christosa Tzolisa. Na boisko wszedł Dimitris Limnios, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 64. minucie Anargyros Kampetsis został zmieniony przez Tasosa Chatzigiovanisa, co miało wzmocnić zespół Panathinaikosu Ateny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chubę Akpom na Karola Świderskiego. W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Anuarowi Tuhamiemu z drużyny gości.

Trener ”Koniczynek” postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Ioannisa Bouzoukisa i na pole gry wprowadził napastnika Juana Pereę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Między 80. a 81. minutą, boisko opuścili ”Koniczynki”: Vasilios Zagaritis, Federico Macheda, Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos, na ich miejsce weszli: Uffe Manich, Dimitrios Serpezis, Dimitris Kolovos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Alvesa, Omara El Kaddouriego zajęli: Léo Matos, Theocharis Tsiggaras.

Sokratis Dioudis
80′ Rodrigo Alves Soares
Vangelis Theocharis
59′ 61′ Diego Biseswar
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos80′
Maurício José da Silveira Júnior
Ioannis Bouzoukis78′
35′ 81′ Omar El Kaddouri
Anuar Mohamed Tuhami73′
61′ Christos Tzolis
Anargyros Kampetsis64′
72′ Chuba Akpom
Federico Macheda80′
Živko Żyvković
Nikos Christogeorgos
80′ Leonardo de Matos Cruz
Vasilis Xenopoulos
Enea Mihaj
Andreas Athanasakopoulos
61′ Miroslav Stoch
Tasos Chatzigiovanis64′
81′ Theocharis Tsiggaras
Dimitris Kolovos80′
Adelino Andre Vieirinha
Uffe Manich Bech80′
Lazaros Lamprou
Dimitrios Serpezis80′
61′ Dimitris Limnios
Christian Konan
72′ Karol Świderski
Juan José Perea Mendoza78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom PAOK Saloniki w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.