Liga grecka - 7. kolejka Super League 1: Olympiakos Pireus - Apollon Smirnis FC 2-0 (0-0)

31 października na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbyło się starcie 7. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakos Pireus i Apollonu Smirnis. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympiakos Pireus 2-0.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2020-10-31 14:00 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Arbiter: Anastasios Papapetrou
Olympiakos Pireus
Apollon Smirnis FC
2
0
Koka 65',72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał aż siedem razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Olympiakos Pireus próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 33. minucie sędzia przyznał kartkę Vassilisowi Vitlisowi z zespołu gości.

W 40. minucie za Andreasa Bouchalakisa wszedł Yann M'Vila. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie kartkę dostał Avraam Papadopoulos, piłkarz gospodarzy. Trener Apollonu Smirnis postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Israela Colla i na pole gry wprowadził napastnika Thomasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 65. minucie w drużynie Apollonu Smirnis doszło do zmiany. Sotiris Tsiloulis wszedł za Anthony'ego Mouniera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 65. minucie spotkania, gdy Koka zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Olympiakos Pireus, strzelając kolejnego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy Koka po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Giorgos Masouras.

W 85. minucie kartką został ukarany Marc Fernández, piłkarz Apollonu Smirnis. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Davino Verhulst
82′ Mohamed Dräger
Dimosthenis Baxevanidis
56′ Avraam Papadopoulos
Christos Lisgaras
46′ Armindo Tué Na Bangna
Israel Emanuel Coll64′
62′ Maximiliano Alberto Lovera
Vykintas Slivka
40′ Andreas Bouchalakis
Fatjon Andoni87′
46′ Konstantinos Fortounis
Anthony Mounier65′
 65′, 72′ Ahmed Hassan Mahgoub
Marc Fernández Gràcia80′ 85′
62′ Giorgos Masouras
Emmanouil Kragiopoulos87′
40′ Yann Gérard M'Vila
Anastasios Lagos80′
Lazar Ranđelović
Sotiris Tsiloulis65′
82′ Bruno Felipe Souza da Silva
Theodoros Chiritrantas
46′ Mathieu Valbuena
Thomás Jaguaribe Bedinelli64′
46′ Youssef El-Arabi
Ioannis Varkas

Drużyna Olympiakos Pireus była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zespół Olympiakos Pireus zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Olympiakos Pireus, a piłkarzom gości przyznał dwie.