Liga grecka - 7. kolejka Super League 1: Atromitos Ateny - PAS Giannina FC 0-2 (0-1)

W pojedynku 7. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 31 października, jedenastka Atromitos przegrała z PAS-em Giannina 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Peristeriou w Atenach.

G. Kargas 70'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę otrzymał Alexandros Kartalis z zespołu gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę PAS-u Giannina w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Christos Eleftheriadis. Przy zdobyciu bramki pomagał Giorgos Pamlidis.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Giannis Kargas, piłkarz PAS-u Giannina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PAS-u Giannina.

Drugą połowę jedenastka Atromitos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stefanosa Stroungisa, Charisa Charisisa weszli Josip Tomašević, Patrick Salomon. Także zespół PAS-u Giannina wyszedł w zmienionym składzie, za Christosa Eleftheriadisa wszedł Alexandros Lolis. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Azerowi Buszuladżiciowi z Atromitos.

W 63. minucie Kostas Kotsopoulos zastąpił Bojana Maticia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atromitos: Bojanowi Maticiowi w 64. i Josipowi Tomaševiciowi w 65. minucie. Chwilę później trener Atromitos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Javier Umbides, a murawę opuścił Azer Buszuladżić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAS-u Giannina w 70. minucie spotkania, gdy Giannis Kargas strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Manolisa Saliakasa.

W 73. minucie Alexandros Kartalis został zmieniony przez Fabricia Brenera, co miało wzmocnić drużynę PAS-u Giannina. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lazarosa Christodoulopoulos na Petrosa Giakoumakisa. W 83. minucie w jedenastce PAS-u Giannina doszło do zmiany. Antonios Oikonomopoulos wszedł za Giorgosa Pamlidisa. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Jean-Baptiste Leo, piłkarz gości.

W 90. minucie w zespole PAS-u Giannina doszło do zmiany. Angelos Liasos wszedł za Manolisa Saliakasa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Eleftherios Choutesiotis
46′ Stefanos Stroungis
Manolis Saliakas90′
Dimitrios Goutas
Epaminondas Pantelakis
Spiros Risvanis
Rodrigo Nahuel Erramuspe
46′ Charis Charisis
Marvin Peersman
Kyriakos Kivrakidis
Juan Domínguez Lamas
49′ 69′ Azer Buszuladżić
Christos Eleftheriadis  37′ 46′
Lucas Galvão da Costa Souza
Giannis Kargas  70′ 45′
76′ Lazaros Christodoulopoulos
Alexandros Kartalis31′ 73′
63′ Kostas Kotsopoulos
Giorgos Pamlidis83′
Georgios Manousos
Jean-Baptiste Leo87′
Christos Mandas
Seraphim Yiannikoglou
46′ 65′ Josip Tomašević
Georgios Gogos
Amir Agayev
Antonios Oikonomopoulos83′
Spyridon Natsos
Fabricio Brener73′
46′ Patrick Salomon
Angelos Liasos90′
69′ Javier Horacio Umbides
Vladyslav Naumets
76′ Petros Giakoumakis
Georgios Doumtsis
63′ 64′ Bojan Matić
Alexandros Lolis46′
Clarck N'Sikulu
Stavros Pilios

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka PAS-u Giannina w drugiej połowie dokonała czterech zmian.