Liga grecka - 7. kolejka Super League 1: Asteras Trypolis FC - PAS Lamia 1964 1-1 (1-0)

W meczu 7. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 18 lipca, drużyna Asterasu Trypolis zremisowała z PAS Lamia 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2020-07-18 18:15 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Arbiter: D. Karantonis
Asteras Trypolis FC
PAS Lamia 1964
1
1
Xesc Regis 18'
Miguel Bianconi 50'

Zespół Asterasu Trypolis bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka PAS Lamia wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania arbiter ukarał kartką Ioannisa Skondrasa, zawodnika gości.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Xesc Regis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Asterasu Trypolis, zdobywając bramkę w 18. minucie starcia. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Adrián Riera.

W 43. minucie sędzia pokazał kartkę Markowi Asigbie z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Asterasu Trypolis.

Na drugą połowę zespół Asterasu Trypolis wyszedł w zmienionym składzie, za Sudais Alego wszedł Jerónimo Barrales.

Zawodnicy PAS Lamia w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 50. minucie Miguel Bianconi wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Andreas Vasilogiannis.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Nikosowi Papadopoulos, piłkarzowi Asterasu Trypolis. W 68. minucie w jedenastce PAS Lamia doszło do zmiany. Anastasios Karamanos wszedł za Miguela Bianconiego. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Daniel Adejo z PAS Lamia.

Trener PAS Lamia postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Andreasa Vasilogiannisa i na pole gry wprowadził napastnika Konstantinosa Nikolopoulos. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie Sito został zmieniony przez Panagiotisa Tzimasa. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ismail Sassi, Christoforos Karagiannis, a na ich miejsce weszli Hristos Aravidis, Ioannis Skondras.

W 88. minucie kartkę obejrzał Giorgos Antzoulas z drużyny gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Romanić
54′ Nikos Papadopoulos
Devis Rogers Epassy Mboka
88′ Giorgos Antzoulas
Hristos Aravidis84′
83′ Andrés Pascual Santoja
Miguel Antonio Bianconi Kohl  50′ 68′
46′ Sudais Ali Baba
Kostas Bouloulis
 18′ Francesc Regis Crespí
Nikos Tsoukalos
83′ Panagiotis Tzimas
Anastasios Karamanos68′
46′ Jerónimo Barrales
Konstantinos Nikolopoulos75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom PAS Lamia pokazał trzy.

Zespół Asterasu Trypolis w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.