Liga grecka - 7. kolejka Super League 1: Aris Saloniki FC - Olympiakos Pireus 2-4 (0-2)

W pojedynku 7. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 8 lipca, zespół Arisu Saloniki przegrał z Olympiakosem Pireus 2-4 (0-2). Mecz odbył się na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2020-07-08 18:15 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: A. Koutsiaftis
Koka 45',66'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Arisu Saloniki przebywa na dole tabeli zajmując piątą pozycję, za to zespół Olympiakosu Pireus zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakosu Pireus w 34. minucie spotkania, gdy Giorgos Masouras strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mohamed Camara.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Cafú z Olympiakosu Pireus. Była to 42. minuta starcia.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Olympiakosu Pireus, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Koka. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy Giorgos Masouras ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-3. W zdobyciu bramki pomógł Vassilis Torosidis.

Zawodnicy Arisu Saloniki szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie pierwszą bramkę dla piłkarzy Arisu Saloniki zdobył Ioannis Fetfatzidis. Sytuację bramkową stworzył Nicolás Martínez.

W 57. minucie Bruno Gaspar został zmieniony przez Brunona Souzę. W tej samej minucie trener Olympiakosu Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lazar Ranđelović, a murawę opuścił Mohamed Camara.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Koka z Olympiakosu Pireus.

Niedługo później Petros Bagalianis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arisu Saloniki, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Javier Matilla.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Brunonowi Souzie i Javierowi Matilli. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-4.

Bobby Allain
 86′ Petros Bagalianis
Rúben Afonso Borges Semedo
Georgios Delizisis
Pape Abou Cissé
Lindsay Rose
Bruno Gaspar57′
 56′ Ioannis Fetfatzidis
Vassilis Torosidis
Daniel Mancini
Giorgos Masouras  34′, 49′ 69′
Petros Bakoutsis
Andreas Bouchalakis
90′ Magro Javier Matilla
Ribeiro Dias Cafu42′
Nicolás Martínez
Mohamed Mady Camara57′
81′ Lucas Pacheco Affini
Omar Elabdellaoui
81′ Dimitrios Diamantopoulos