Liga grecka - 6. kolejka Super League 1: Xanthi FC - Asteras Trypolis FC 1-2 (0-1)

W spotkaniu 6. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 11 lipca, jedenastka Xanthi FC przegrała z Asterasem Trypolis 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Xanthi FC Arena w Pigadii.

Luis Fernández 85'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Xanthi FC znajduje się na dole tabeli zajmując szóstą pozycję, za to jedenastka Asterasu Trypolis zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół Xanthi FC wygrał aż dziewięć razy, zremisował 14, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Asterasu Trypolis nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie bramkę zdobył Xesc Regis. Asystę zaliczył Sito.

Między 29. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Asterasu Trypolis i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Asterasu Trypolis.

Drugą połowę zespół Xanthi FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Vasilisa Fasidisa, Mehdiego Terkiego weszli Aleksandar Kovaczević, Alexandros Gargalatzidis. W 53. minucie kartkę dostał Casado z Xanthi FC.

Chwilę później trener Xanthi FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Sadek Chebel, a murawę opuścił Matías Castro.

Drużyna Xanthi FC wyrównała wynik meczu. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Christos Lisgaras. Przy zdobyciu bramki asystował Thibault Moulin.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką Triantafyllosa Pasalidisa, zawodnika gości. W 64. minucie w jedenastce Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Franco Bellocq wszedł za Sitę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Thibaultowi Moulinowi z drużyny gospodarzy.

W 80. minucie Aristotelis Karasalidis zastąpił Luisa Sosę. W tej samej minucie w zespole Xanthi FC doszło do zmiany. Petar Dżuriczković wszedł za Sturgeona. Trener Asterasu Trypolis postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Adriána Rierę i na pole gry wprowadził napastnika Sudais Alego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Asterasu Trypolis w 85. minucie spotkania, gdy Luis Fernández strzelił z karnego drugiego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Oluwatobiloba Adefunyibomi wszedł za Luisa Fernándeza. Minutę później kartki obejrzał Aleksandar Kovaczević z Xanthi FC oraz Juan Munafo, Oluwatobiloba Adefunyibomi z drużyny gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Giorgos Antzoulas40′
53′ Jorge Casado Rodríguez
Giannis Kotsiras
80′ Aristotelis Karasalidis
Triantafyllos Pasalidis63′
 56′ 34′ Christos Lisgaras
Christos Tasoulis
William Douglas de Amorim
Borja Fernandez Fernandez
69′ Thibault Moulin
Juan Manuel Munafo90′
80′ Fabio Miguel Sturgeon
Andrés Pascual Santoja29′ 64′
46′ Mehdi Terki
Adrián Riera Torrecillas83′
54′ Matías Gastón Castro
Luis Fernández Teijeiro  85′ (k.) 90′
46′ Vasilis Fasidis
Francesc Regis Crespí  6′
Vitor Emanuel Gonçalves São Bento
Nikos Papadopoulos
Stylianos Malezas
Oluwatobiloba Alagbe Adefunyibomi90′ 90′
80′ Luis Leandro Sosa Otermin
Giannis Christopoulos
Konstantinos Thymianis
Alexandros Kardaris
Khassa Camara
Konstantinos Panagiotou
80′ Petar Dżuriczković
Franco Bellocq64′
46′ 90′ Aleksandar Kovaczević
Giorgos Kanellopoulos
54′ Sadek Jordan Chebel Faucher
Panagiotis Tzimas
46′ Alexandros Gargalatzidis
Sudais Ali Baba83′

Zespół Asterasu Trypolis zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Asterasu Trypolis. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Drużyna Xanthi FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.