Liga grecka - 6. kolejka Super League 1: Volos New Football Club - Atromitos 2-3 (0-3)

11 lipca na Panthessaliko Stadio odbyło się spotkanie 6. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Volosu New Football Club i Atromitosu. Mecz zakończył się zwycięstwem Atromitosu 3-2.

G. Manousos 8',38',44'

Zespół Volosu New Football Club przed meczem zajmował ósme miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Atromitosu wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atromitosu w ósmej minucie spotkania, gdy Georgios Manousos zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thanasis Androutsos.

W 12. minucie Anastasios Karagiozis zastąpił Thanasisa Garavelisa.

Drużyna Volosu New Football Club ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 38. minucie Georgios Manousos ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. W zdobyciu bramki pomógł Nill De Pauw.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Tasosowi Tsokanisowi z drużyny gospodarzy. Była to 41. minuta starcia.

Niedługo później Georgios Manousos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atromitosu, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Bryana Rabelli.

Na drugą połowę zespół Volosu New Football Club wyszedł w zmienionym składzie, za Apostolosa Diamantisa wszedł Stergios Dimopoulos.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Alexandros Kiziridis. Asystę przy bramce zanotował Juan Muñiz.

W 53. minucie Alexandros Kiziridis został zmieniony przez Fernanda Joao, co miało wzmocnić drużynę Volosu New Football Club. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Gala na Kyriakosa Kivrakidisa. Między 57. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 68. minucie wynik ustalił Tasos Tsokanis. Asystę zanotował Fernando Joao.

Kibice Atromitosu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiera Umbidesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Bryan Rabello. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atromitosu doszło do zmiany. Petros Giakoumakis wszedł za Georgiosa Manousos. W 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nill De Pauw z zespołu Atromitosu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 64. minucie.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Atromitosu doszło do zmiany. Stefanos Stroungis wszedł za Thanasisa Androutsos. Zespołowi Volosu New Football Club zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Atromitosu.

Kiziridis
12′ Anastasios Karagiozis
Balázs Megyeri
46′ Apostolos Diamantis
Spiros Risvanis
 68′ 41′ Tasos Tsokanis
Spyridon Natsos
60′ Iker Guarrotxena
Georgios Manousos  8′, 38′, 44′ 57′ 72′
 49′ 53′ Alexandros Kiziridis
Bryan Rabello71′
12′ Thanasis Garavelis
Christos Mandas
46′ Stergios Dimopoulos
Javier Horacio Umbides71′
53′ 68′ Fernando Rubén Joao
Petros Giakoumakis72′

Clarck N'Sikulu

Apostolos Vellios

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Volosu New Football Club przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Atromitosu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.