Liga grecka - 6. kolejka Super League 1: PAS Lamia 1964 - AE Larissa 0-0

W meczu 6. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 11 lipca, drużyna PAS Lamia zremisowała z AE Larissa 0-0. Spotkanie odbyło się na Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias.

6. kolejka Grecja - Super League 1
2020-07-11 18:15 | Stadion: Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias | Arbiter: A. Zesos
PAS Lamia 1964
AE Larissa
0
0

Jedenastka AE Larissa przed meczem zajmowała siódme miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna PAS Lamia wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał kartką Kostasa Bouloulisa, piłkarza gospodarzy.

W 35. minucie Ali Ghazal zastąpił Alexiosa Michaila. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AE Larissa: Alexiosowi Michailowi w 40. minucie i Athanasiosowi Papazoglou w pierwszej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AE Larissa doszło do zmiany. Dimitris Loufakis wszedł za Viníciusa. A trener PAS Lamia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreasa Vasilogiannisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Anastasios Karamanos.

W 84. minucie w jedenastce PAS Lamia doszło do zmiany. Ismail Sassi wszedł za Hristosa Aravidisa.

Athanasios Papazoglou45′
84′ Hristos Aravidis
Radomir Milosavljević
81′ Anastasios Karamanos
Dimitris Pinakas
17′ Kostas Bouloulis
Gabriel Andrei Torje
84′ Ismail Sassi

Nikos Tsoukalos

81′ Andreas Vasilogiannis

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Jedenastka AE Larissa również dokonała dwóch zmian.