Reklama

Reklama

Liga grecka - 6. kolejka Super League 1: Asteras Trypolis FC - OFI FC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 6. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 25 października, drużyna Asterasu Trypolis wygrała z OFI FC 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli.

W  spotkaniu 6. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 25 października, drużyna Asterasu Trypolis wygrała  z OFI FC  1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów zespół OFI FC wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Adriánowi Sardinerze z OFI FC. Była to 21. minuta meczu.

W 38. minucie Adil Nabi został zmieniony przez Konstantinosa Balogiannisa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 53. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Vajebahowi Sakorowi z drużyny gości. Trener Asterasu Trypolis postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Adriána Rierę i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Fernándeza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Borja Fernández został zmieniony przez Juana Munafę, co miało wzmocnić zespół Asterasu Trypolis. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Apostolisa Giannou na Frixosa Grivasa w 66. minucie. W 57. minucie żółtą kartkę dostał Nikos Korovesis, piłkarz gości. Po chwili trener OFI FC postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikosa Korovesisa wszedł Odysseas Lymperakis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Asterasu Trypolis: Walter Iglesias, Xesc Regis, a na ich miejsce weszli José Valiente, Sito. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Vahida Selimovica, zawodnika OFI FC.

Jedynego gola z karnego strzelił Jerónimo Barrales dla drużyny Asterasu Trypolis. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 76. minucie żółtą kartkę obejrzał Jerónimo Barrales z Asterasu Trypolis. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Vahid Selimovic z OFI FC i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 70. minucie. Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

W 85. minucie Adrián Sardinero został zmieniony przez Alexandrosa Gargalatzidisa, co miało wzmocnić drużynę OFI FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Léo Tilicę na Rodriga Gómeza.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy OFI FC dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Asterasu Trypolis w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę zespół Asterasu Trypolis będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Salonikach. Jego przeciwnikiem będzie Aris Saloniki FC. Tego samego dnia AEK Ateny będzie rywalem drużyny OFI FC w meczu, który odbędzie się w Atenach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL