Liga grecka - 5. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - AEK Ateny 0-2 (0-1)

1 lipca na Stadio Toumbas w Salonikach odbył się mecz 5. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i AEK Ateny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AEK Ateny 2-0.

M. Livaja 81'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna PAOK Saloniki zajmowała drugie, natomiast jedenastka AEK Ateny - trzecie miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 66 starć drużyna AEK Ateny wygrała 29 razy i zanotowała 24 porażki oraz 13 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paulinha z AEK Ateny, a w 31. minucie Léo Matosa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w 42. minucie spotkania, gdy Dmytro Czigrinskij zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Marko Livaja.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AEK Ateny.

Na murawie, jak to często zdarzało się PAOK Saloniki w tym sezonie, pojawił się Rodrigo Alves, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Léo Matosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę drużyna PAOK Saloniki wyszła w zmienionym składzie, za Andersona Esitiego wszedł Diego Biseswar.

W 56. minucie Christos Tzolis zastąpił Ioannisa Michailidisa. W tej samej minucie w jedenastce PAOK Saloniki doszło do zmiany. Chuba Akpom wszedł za Karola Świderskiego. Po chwili trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Daniele Verde, a murawę opuścił Christos Albanis.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dmytra Czigrinskiego z AEK Ateny, a w 79. minucie Sverrira Ingasona z drużyny przeciwnej. W 74. minucie w zespole PAOK Saloniki doszło do zmiany. Lazaros Lamprou wszedł za Miroslava Stocha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 81. minucie spotkania, gdy Marko Livaja strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Fernando Varela z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Vasilis Barkas
31′ 46′ Leonardo de Matos Cruz
Dmytro Czigrinskij  42′ 67′
Dimitris Giannoulis
Paulo Sérgio Mota11′
79′ Sverrir Ingi Ingason
Hélder Filipe Oliveira Lopes
86′ Fernando Lopes dos Santos Varela
Efstratios Svarnas
74′ Miroslav Stoch
André Luís Gomes Simões
Maurício José da Silveira Júnior
Nenad Krstičić
Omar El Kaddouri
Petros Mandalos82′
46′ Anderson Esiti
Nelson Oliveira87′
56′ Christos Tzolis
Christos Albanis62′
56′ Karol Świderski
Marko Livaja  81′ (k.) 82′
Živko Żyvković
Panagiotis Tsintotas
46′ Rodrigo Alves Soares
Žiga Laci
56′ Ioannis Michailidis
Marios Oikonomou82′
Enea Mihaj
Konstantinos Stamoulis
46′ Diego Biseswar
Theodosis Macheras
Theocharis Tsiggaras
Damian Szymański82′
56′ Chuba Akpom
Anel Šabanadžović
74′ Lazaros Lamprou
Sergio Ezequiel Araújo87′
Dimitris Limnios
Daniele Verde62′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom PAOK Saloniki, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka AEK Ateny w drugiej połowie dokonała czterech zmian.