Liga grecka - 5. kolejka Super League 1: Panathinaikos Ateny - Aris Saloniki FC 2-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 1 lipca, zespół Panathinaikosu Ateny wygrał z Arisem Saloniki 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

5. kolejka Grecja - Super League 1
2020-07-01 18:15 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: A. Evangelou
Panathinaikos Ateny
Aris Saloniki FC
2
0
D. Kourmpelis 41'
D. Kolovetsios 88'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Arisu Saloniki zajmowała czwarte, natomiast drużyna Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) - piąte miejsce.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 30. minucie arbiter pokazał kartkę Lucasowi Sasie z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Panathinaikosu Ateny w 41. minucie spotkania, gdy Dimitrios Kourmpelis strzelił pierwszego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkami zostali ukarani Dimitrios Kourmpelis, Yassin Ayoub z ”Koniczynek” i Daniel Mancini z drużyny gości.

W szóstej minucie doliczonego czasu Lerin Duarte zastąpił Dimitriosa Diamantopoulosa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Panathinaikosu Ateny.

Trener Panathinaikosu Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Anuar Tuhami, a murawę opuścił Yassin Ayoub.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Koniczynek”, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie trafił Dimitrios Kolovetsios. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ioannis Bouzoukis.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Brunonowi Gamie z Arisu Saloniki. Była to 90. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Fabian Ehmann
82′ Ilias Chatzitheodoridis
Petros Bagalianis
 88′ Dimitrios Kolovetsios
Mihály Korhut
Bart Schenkeveld
Lindsay Rose
Vangelis Theocharis
Daniel Mancini42′
42′ 46′ Yassin Ayoub
Petros Bakoutsis
Ioannis Bouzoukis
Lerin Duarte45′
65′ Tasos Chatzigiovanis
Magro Javier Matilla
 41′ 42′ Dimitrios Kourmpelis
Nicolás Martínez
76′ Federico Macheda
Lucas Pacheco Affini30′
83′ Anargyros Kampetsis
Bruno Alexandre Vilela Gama90′
Sokratis Dioudis
Cuesta Diaz Julian
82′ Vasilios Zagaritis
Panagiotis Tsagkalidis
65′ Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
Dimitrios Diamantopoulos45′
76′ Andreas Athanasakopoulos

Dimitris Kolovos

Dimitrios Serpezis

46′ Anuar Mohamed Tuhami

83′ Juan José Perea Mendoza

Spyridon Tzavidas

Piłkarze Panathinaikosu Ateny obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Arisu Saloniki w pierwszej połowie wymieniła jednego gracza.