Liga grecka - 5. kolejka Super League 1: Atromitos - Panaitolikos GFS 2-2 (1-1)

W spotkaniu 5. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 6 lipca, drużyna Atromitosu zremisowała z Panaitolikos GFS 2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadio Peristeriou w Atenach.

A. Konstantopoulos 62'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Atromitosu zajmowała trzecią, natomiast drużyna Panaitolikos GFS - czwartą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół Atromitosu wygrał 11 razy i zanotował trzy porażki oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 16. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atromitosu w 18. minucie spotkania, gdy Rodrigo Galo zdobył pierwszą bramkę. W 26. minucie Kevin został zmieniony przez Alexandrosa Parrasa.

W 29. minucie kartkę dostał Dálcio z jedenastki gości.

Zawodnicy Panaitolikos GFS odpowiedzieli strzeleniem gola. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Anthony Mounier. Przy zdobyciu bramki asystował Manolis Tzanakakis.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Georgiosowi Liavasowi, piłkarzowi Panaitolikos GFS.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atromitosu w 60. minucie spotkania, gdy Georgios Manousos zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Panaitolikos GFS przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie Apostolos Konstantopoulos wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Farley Rosa.

Chwilę później trener Panaitolikos GFS postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Dálcia. Na boisko wszedł Aymen Tahar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trener Atromitosu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Apostolos Vellios, a murawę opuścił Clarck N'Sikulu. Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Atromitosu: Georgios Manousos, Bryan Rabello, Spyridon Natsos, na ich miejsce weszli: Thanasis Androutsos, Petros Giakoumakis, Javier Umbides. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jorge Díaza, Admira Bajrovica, Farleya Rosy zajęli: Angelos Tsigaras, Gboly Ariyibi, Juan Álvarez.

W 75. minucie kartkę otrzymał Spiros Risvanis z Atromitosu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Jesús Fernández Collado
 18′ Rodrigo Galo Brito
Kevin Martín García Martínez26′
Dimitrios Goutas
Apostolos Konstantopoulos  62′
Alexandros Katranis
Georgios Liavas58′
75′ Spiros Risvanis
Manolis Tzanakakis
Nill De Pauw
Gomes Dalcio29′ 66′
Azer Buszuladżić
Jorge Luis Díaz Gutiérrez12′ 66′
85′ Spyridon Natsos
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
 60′ (k.) 78′ Georgios Manousos
Anthony Mounier  35′
66′ Clarck N'Sikulu
Farley Vieira Rosa78′
11′ 85′ Bryan Rabello
Juan Ignacio Álvarez Morinigo78′
78′ Thanasis Androutsos
Adrián Oscar Lucero
Georgios Ntaviotis
Atair Mimito Rocha Biai
85′ Javier Horacio Umbides
Aymen Tahar66′
85′ Petros Giakoumakis
Angelos Tsigaras66′
66′ Apostolos Vellios
Gboly Ariyibi78′

Przewaga zespołu Atromitosu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Panaitolikos GFS, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Atromitosu w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.