Liga grecka - 5. kolejka Super League 1: AE Larissa - Asteras Trypolis FC 1-3 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 18 października, jedenastka AE Larissa przegrała z Asterasem Trypolis 1-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Alkazar.

Luis Fernández 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów drużyna Asterasu Trypolis wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Radomir Milosavljević z AE Larissa. Była to 36. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Asterasu Trypolis w 42. minucie spotkania, gdy Jerónimo Barrales zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Giannis Kotsiras.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Asterasu Trypolis.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adnana Šecierovicia z AE Larissa, a w 52. minucie Sitę z drużyny przeciwnej. W 56. minucie Gabriel Torje zastąpił Nikolę Trujicia.

Między 61. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Asterasu Trypolis: Adrián Riera, Sito, Juan Munafo, na ich miejsce weszli: Luis Fernández, Léo Tilica, Walter Iglesias. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adnana Šecierovicia, Manolisa Bertos zajęli: Alexandros Nikolias, Orestis Grigoropoulos. Między 68. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Zespół AE Larissa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia Jerónimo Barrales po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Bramka padła po podaniu Léo Tiliki.

W 79. minucie arbiter przyznał kartkę Alexandrosowi Nikoliasowi z zespołu gospodarzy. W 85. minucie Radomir Milosavljević został zmieniony przez Spyridona Glinosa, a za Vangelisa Platelasa wszedł na boisko Georgios Zacharakis, co miało wzmocnić jedenastkę AE Larissa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Xesca Regisa na Borję Fernándeza oraz Jerónima Barralesa na Briana Orosca.

Bramkarz Asterasu Trypolis wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W samej końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się Mateo Mužek. Asystę przy bramce zanotował Spyridon Glinos.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Bori Fernándezowi i Nikoli Trujić.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Trzy minuty później wynik ustalił Luis Fernández. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Borja Fernández.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Nikos Papadopoulos
71′ Manolis Bertos
Giannis Kotsiras
Theocharis Iliadis
Triantafyllos Pasalidis
 89′ Mateo Mužek
Daniel Suárez García Osorio68′
Steliano Filip
Christos Tasoulis74′
Tim Sparv
José Luis Valiente Giménez
85′ Vangelis Platelas
Francesc Regis Crespí88′
56′ Gabriel Andrei Torje
Andrés Pascual Santoja52′ 61′
51′ 71′ Adnan Šećerović
Juan Manuel Munafo72′
36′ 85′ Radomir Milosavljević
José Castaño Muñoz
71′ Orestis Grigoropoulos
Rubén García Canales
Georgios Maidanos
Borja Fernandez Fernandez88′ 90′
Ali Ahmed Ali Mohamed Ghazal
Walter Matías Iglesias72′
85′ Spyridon Glinos
Brian Ezequiel Orosco89′
71′ 79′ Alexandros Nikolias
Sudais Ali Baba
56′ 90′ Nikola Trujić
Leonardo Costa Silva61′
85′ Georgios Zacharakis
Luis Fernández Teijeiro61′  90′ 73′

Zawodnicy AE Larissa otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.