Liga grecka - 4. kolejka Super League 1: PAS Giannina FC - Olympiakos Pireus 1-1 (1-0)

4 października na Stadio Zosimades w Janinie odbył się mecz 4. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS-u Giannina i Olympiakos Pireus. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Y. El-Arabi 51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał aż 16 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze PAS-u Giannina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Giorgos Pamlidis. Asystę zaliczył Alexandros Kartalis.

W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohameda Camarę z Olympiakos Pireus, a w 42. minucie Rodriga Erramuspego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PAS-u Giannina.

Drugą połowę zespół Olympiakos Pireus rozpoczął w zmienionym składzie, za Yanna M'Vilę wszedł Konstantinos Fortounis.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie wynik ustalił Youssef El-Arabi. Przy strzeleniu gola pomagał Konstantinos Fortounis.

W 57. minucie Vladyslav Naumets został zastąpiony przez Jeana-Baptiste'a Leo. Trener Olympiakos Pireus postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Lazara Ranđelovicia i na pole gry wprowadził napastnika Kokę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sandiego Križmana z PAS-u Giannina, a w 88. minucie Ousseynou Ba z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Rúben Afonso Borges Semedo
42′ Rodrigo Nahuel Erramuspe
Ousseynou Ba88′
Marvin Peersman
Jose Holebas
73′ Alexandros Kartalis
Mohamed Mady Camara22′
86′ Stefanos Siontis
Andreas Bouchalakis
Edwin Fabry Castro Barros
Yann Gérard M'Vila46′
57′ Vladyslav Naumets
Lazar Ranđelović69′
 5′ 86′ Giorgos Pamlidis
Youssef El-Arabi  51′
72′ Sandi Križman
Ribeiro Dias Cafu
73′ Juan Domínguez Lamas
Konstantinos Fortounis46′
Christos Eleftheriadis
El Arabi Soudani
86′ Angelos Liasos
Bruno Felipe Souza da Silva
57′ Jean-Baptiste Leo
Hugo Cuypers
86′ Alexandros Lolis
Maximiliano Alberto Lovera
Stavros Pilios
Ahmed Hassan Mahgoub69′

Przewaga zespołu Olympiakos Pireus w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Olympiakos Pireus obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna PAS-u Giannina w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.