Liga grecka - 4. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - OFI FC 3-0 (1-0)

4 października na Stadio Toumbas w Salonikach odbył się mecz 4. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i OFI FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem PAOK Saloniki 3-0. W tym meczu aż dwie bramki zdobył Karol Świderski.

K. Świderski 89',90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania drużyna PAOK Saloniki wygrała 25 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAOK Saloniki w ósmej minucie spotkania, gdy Omar El Kaddouri strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Stefana Schwaba.

Między 24. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom OFI FC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PAOK Saloniki.

Drugą połowę drużyna OFI FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paschalisa Staikos wszedł Sturgeon. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Omar El Kaddouri, zawodnik PAOK Saloniki.

W 72. minucie Nikolaos Marinakis został zastąpiony przez Odysseasa Lymperakisa. Trener OFI FC postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Nikosa Korovesisa i na pole gry wprowadził napastnika Apostolisa Giannou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie kartkę obejrzał Sverrir Ingason z zespołu gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce meczu wynik na 2-0 podwyższył Karol Świderski. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Stefan Schwab.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Karol Świderski z PAOK Saloniki. Przy zdobyciu bramki pomagał Christos Tzolis.

Minutę później kartkę dostał Apostolos Diamantis z OFI FC. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Boy Waterman
84′ Sverrir Ingi Ingason
Abdul Rahman Oues
Ioannis Michailidis
Nikolaos Marinakis72′
Fernando Lopes dos Santos Varela
Vahid Selimovic29′
74′ Leonardo de Matos Cruz
Nikos Korovesis72′
 8′ 49′ Omar El Kaddouri
Apostolos Diamantis90′
Dimitris Giannoulis
Juan Ángel Neira42′
Stefan Schwab
Paschalis Staikos46′
86′ Andrija Żivković
Miguel Alberto Mellado24′ 85′
81′ Antonio-Mirko Čolak
Adil Nabi
74′ Dimitris Pelkas
Adrián Sardinero Corpa
Alexandros Paschalakis
Dimitrios Sotiriou
74′ Eleutherios Lyratzis
Odysseas Lymperakis72′
Enea Mihaj
Nikos Vafeas
Adrian Nilsen Pereira
Frixos Grivas
86′ Anderson Esiti
Theodoros Mingos
Nika Ninua
Fabio Miguel Sturgeon46′
Georgios Koutsias
Alexandros Gargalatzidis
81′  89′, 90′ Karol Świderski
Apostolis Giannou72′
74′ Christos Tzolis
Nazareno Damián Solís85′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.