Liga grecka - 4. kolejka Super League 1: Panaitolikos GFS - Asteras Trypolis 1-1 (0-1)

3 października na Stadio Panetolikou w Agrinio odbyło się spotkanie 4. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Panaitolikos GFS i Asterasu Trypolis. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

J. Barrales 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów zespół Panaitolikos GFS wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszej połowie zespół Panaitolikos GFS został osłabiony. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Wanderson osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół Asterasu Trypolis w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie bramkę zdobył Jerónimo Barrales. Asystę zanotował Giannis Kotsiras.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Asterasu Trypolis.

W 53. minucie żółtą kartkę dostał Giorgos Antzoulas z Asterasu Trypolis.

Zespół Panaitolikos GFS wyrównał wynik meczu. W 54. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gboly Ariyibi.

Trener Asterasu Trypolis postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Sitę i na pole gry wprowadził napastnika Sudais Alego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Xesc Regis został zastąpiony przez Léo Tilicę. Chwilę później trener Panaitolikos GFS postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Manolisa Tzanakakisa. Na boisko wszedł Paolo Medina, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy Panaitolikos GFS: Angelos Tsigaras, Franco Mazurek, Nicolás Mazzola, na ich miejsce weszli: Aymen Tahar, Javier Mendoza, Nikolaos Vergos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce José Valiente'a, Adriána Riery zajęli: Walter Iglesias, Rodrigo Gómez. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Nikos Papadopoulos
70′ Manolis Tzanakakis
Giannis Kotsiras
Georgios Liavas
Giorgos Antzoulas53′
Aristotelis Karasalidis
Triantafyllos Pasalidis
17′ Wanderson Scardovelli
Christos Tasoulis
70′ Angelos Tsigaras
José Luis Valiente Giménez80′
Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Francesc Regis Crespí69′
 54′ Gboly Ariyibi
Andrés Pascual Santoja69′
Gomes Dalcio
Juan Manuel Munafo
84′ Franco Eduardo Mazurek
Adrián Riera Torrecillas80′
90′ Nicolás Mario Mazzola
Rubén García Canales
70′ Paolo Medina Etienne
Borja Fernandez Fernandez
Elías Iván Pereyra
Rodrigo Manuel Gómez80′
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Walter Matías Iglesias80′
84′ Javier Osvaldo Mendoza
Panagiotis Tzimas
70′ Aymen Tahar
Sudais Ali Baba69′
90′ Nikolaos Vergos
Leonardo Costa Silva69′

Przewaga drużyny Asterasu Trypolis w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.