Liga grecka - 4. kolejka Super League 1: Atromitos Ateny - AE Larissa 3-0 (1-0)

29 czerwca na Stadio Peristeriou w Atenach odbył się mecz 4. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitosu i AE Larissa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atromitosu 3-0.

T. Androutsos 73'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą ósma i szósta drużyna Super League' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół Atromitosu wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W dziewiątej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik AE Larissa Manolis Bertos.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atromitosu.

Na drugą połowę drużyna AE Larissa wyszła w zmienionym składzie, za Mateo Mužeka, Viníciusa weszli Steliano Filip, Athanasios Papazoglou. Trener AE Larissa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jonathan Bustos, a murawę opuścił Theocharis Iliadis.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atromitosu w 52. minucie spotkania, gdy Georgios Manousos strzelił drugiego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Atromitosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thanasisa Androutsos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Clarck N'Sikulu. Posunięcie trenera było słuszne. Thanasisa Androutsos strzelił trzeciego gola w 73. minucie spotkania. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Spyridonowi Natsosowi z Atromitosu. W 71. minucie Jean Assoubre zastąpił Dimitrisa Pinakasa.

W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Gabrielowi Torjemu, piłkarzowi AE Larissa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Thanasis Androutsos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atromitosu, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Nill De Pauw.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Gergely Nagy
82′ Rodrigo Galo Brito
Nikola Žižić
83′ Azer Buszuladżić
Gabriel Andrei Torje72′
63′ Spyridon Natsos
Jean Luc Gbayara Assoubre71′
 52′ 76′ Georgios Manousos
Vinícius Santos Silva46′
55′ Clarck N'Sikulu
Radomir Milosavljević82′
76′ Bryan Rabello
Adnan Šećerović
Christos Mandas
Ögmundur Kristinsson
82′ Kyriakos Kivrakidis
Steliano Filip46′
83′ Madson Henrique Nascimento Santos
Svetozar Marković82′
Stefanos Stroungis
Vangelis Moras
55′  73′ Thanasis Androutsos
Jonathan Ezequiel Bustos46′
76′ Georgios Ntaviotis
Dimitris Loufakis
Javier Horacio Umbides
Athanasios Papazoglou46′
Petros Giakoumakis
Dimitris Pinakas71′
76′ Apostolos Vellios

Jedenastka Atromitosu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.