Liga grecka - 30. kolejka Super League: PAS Giannina FC - PAOK Saloniki 0-2 (0-0)

W starciu 30. kolejki greckiej Super League, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna PAS Giannina przegrała z PAOK Saloniki 0-2 (0-0). Mecz na Stadio Zosimades w Janinie obejrzało 2 802 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

30. kolejka Grecja - Super League 1
2019-05-05 18:00 | Stadion: Stadio Zosimades | Widzów: 2802 | Arbiter: A. Sidiropoulos
PAS Giannina FC
PAOK Saloniki
0
2
C. Akpom 61'
J. Szachow 80'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół PAS Giannina plącze się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to drużyna PAOK Saloniki zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół PAOK Saloniki wygrał aż 15 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie kartkę otrzymał Sandi Križman z PAS Giannina.

Między 56. a 58. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Bramkarz PAS Giannina wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie Chuba Akpom dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Dimitris Pelkas.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom PAS Giannina: Edwinowi Castro w 62. i Lasie Shergelashvilemu w 66. minucie. W 69. minucie Diego Biseswar został zastąpiony przez Pedro Henriquego. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie PAS Giannina doszło do zmiany. Dimitris Manos wszedł za Sandiego Križmana.

W tej samej minucie trener PAS Giannina postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jean-Baptiste Leo, a murawę opuścił Giorgos Pamlidis. Między 73. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom PAOK Saloniki i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Edwin Castro został zmieniony przez Evripidisa Giakos, co miało wzmocnić jedenastkę PAS Giannina. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Oliveirę na Jewhena Szachowa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAOK Saloniki w 80. minucie spotkania, gdy Jewhen Szachow strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Dimitris Pelkas.

Trener PAOK Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Karola Świderskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Léo Jabá. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Pamlidis
78′ Neophytos Michael
Alexandros Paschalakis
Michalis Boukouvalas
José Ángel Crespo Rincón
57′ Giannis Kargas
Dimitris Giannoulis
Alexios Michail
Sverrir Ingi Ingason73′
66′ Lasha Shergelashvili
Alin Dorinel Tosca
56′ Themistoklis Tzimopoulos
Diego Biseswar69′
Alexandros Nikolias
José Alberto Cañas Ruiz Herrera74′
62′ 75′ Edwin Fabry Castro Barros
Sergio Oliveira79′
Dušan Pantelić
Dimitris Pelkas58′
29′ 71′ Sandi Križman
Chuba Akpom  61′
71′ Giorgos Pamlidis
Josip Mišić
75′ Evripidis Giakos
Jewhen Szachow79′  80′
71′ Jean-Baptiste Leo
Pedro Henrique Konzen Medina da Silva69′
71′ Dimitris Manos
Dimitris Limnios
Higor Felipe Vidal
Karol Świderski81′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.