Liga grecka - 30. kolejka Super League: Panathinaikos Ateny - Panaitolikos GFS 4-0 (3-0)

5 maja na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbyło się spotkanie 30. kolejki greckiej Super League pomiędzy drużynami Panathinaikosu Ateny i Panaitolikos GFS. Mecz zakończył się zwycięstwem Panathinaikosu Ateny 4-0. Starcie obejrzało 1 475 widzów.

30. kolejka Grecja - Super League 1
2019-05-05 15:00 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Widzów: 1475 | Arbiter: T. Tzilos
D. Emmanouilidis 81'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Arghus z Panaitolikos GFS.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) w 13. minucie spotkania, gdy Tasos Chatzigiovanis zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Niedługo później Federico Macheda wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Koniczynek”, strzelając kolejnego gola w 19. minucie pojedynku. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Theofanis Tzandaris.

W 40. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Federico Macheda z ”Koniczynek”. W zdobyciu bramki pomógł Vangelis Theocharis.

W 42. minucie sędzia ukarał kartką Iliasa Chatzitheodoridisa, zawodnika ”Koniczynek”.

W 66. minucie Panagiotis Armenakas zastąpił Dimitriosa Emmanouilidisa. W tej samej minucie w drużynie Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Pedro Amaral wszedł za Tasosa Tsokanisa.

Niedługo później trener Panathinaikosu Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Anargyros Kampetsis, a murawę opuścił Theofanis Tzandaris. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 79. minucie, w zespole Panaitolikos GFS za Nicolása Many wszedł Alexandros Parras, a w jedenastce Panathinaikosu Ateny Federico Macheda zmienił Andreasa Athanasakopoulosa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Panathinaikosu Ateny w 81. minucie spotkania, gdy Dimitrios Emmanouilidis zdobył czwartą bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Stathis Belevonis wszedł za Marcosa Paula.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Nikos Giannakopoulos
42′ Ilias Chatzitheodoridis
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
66′ Panagiotis Armenakas
Marcos Paulo Gelmini Gomes85′
 13′ (k.) Tasos Chatzigiovanis
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Ergys Kace
Adrián Oscar Lucero
Paschalis Staikos
Angelos Tsigaras
77′ Theofanis Tzandaris
Admir Bajrovic
 19′, 40′ 79′ Federico Macheda
Dimitris Gianniotis
79′ Andreas Athanasakopoulos
Alexandros Malis
66′  81′ Dimitrios Emmanouilidis
Alexandros Parras79′
77′ Anargyros Kampetsis