Liga grecka - 30. kolejka Super League: Levadiakos FC - AEK Ateny 0-3 (0-1)

5 maja na Stadio Levadias odbył się pojedynek 30. kolejki greckiej Super League pomiędzy drużynami Levadiakos FC i AEK Ateny. Mecz zakończył się zwycięstwem AEK Ateny 3-0. Na stadionie stawiło się 1 468 widzów.

30. kolejka Grecja - Super League 1
2019-05-05 18:00 | Stadion: Stadio Levadias | Widzów: 1468 | Arbiter: E. Gortsilas
E. Ponce 68'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Levadiakos FC plącze się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to drużyna AEK Ateny zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół AEK Ateny wygrał 18 razy i zanotował cztery porażki oraz trzy remisy.

Taktyka trenera drużyny Levadiakos FC już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Levadiakos FC. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Giorgosowi Nikasowi z zespołu gospodarzy. Była to 26. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę AEK Ateny w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Anastasios Bakasetas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AEK Ateny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w 54. minucie spotkania, gdy Marko Livaja zdobył drugą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Petros Mandalos.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lenny Nangis osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Levadiakos FC doszło do zmiany. Savvas Tsabouris wszedł za Giorgiego Rekhviashvilego. W 64. minucie Marko Markovski został zastąpiony przez Zisisa Karachalios.

Niedługo później Ezequiel Ponce wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Ateny, strzelając kolejnego gola w 68. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Petros Mandalos.

Chwilę później trener Levadiakos FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Souleiman Omolade, a murawę opuścił Moïse Adilehou. A trener AEK Ateny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Boyégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Petros Mandalos. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dmytra Czigrinskiego, zawodnika gości.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Vasilis Cornelius Barkas
69′ Moïse Adilehou
Marios Oikonomou
61′ Giorgi Rekhviashvili
Konstantinos Galanopoulos
61′ Lenny Nangis
Nenad Krstičić
Emmanuel Kone
Petros Mandalos70′
26′ Giorgos Nikas
Anastasios Bakasetas  45′
Georgios Zisopoulos
Marko Livaja  54′
64′ Marko Markovski
Ezequiel Ponce Martínez  68′
Giannis Zografos
Panagiotis Tsintotas
64′ Zisis Karachalios
Giorgos Giannoutsos78′
Dejan Meleg
Hélder Filipe Oliveira Lopes85′
Pavlos Mitropoulos
Efstratios Svarnas
69′ Souleiman Akim Omolade
Alef dos Santos Saldanha
61′ Savvas Tsabouris
Lucas Ariel Boyé70′
Fotis Ioannidis
Viktor Klonaridis

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.