Liga grecka - 30. kolejka Super League: Atromitos Ateny - OFI FC 0-2 (0-1)

W spotkaniu 30. kolejki greckiej Super League, które rozegrane zostało 5 maja, zespół Atromitosu przegrał z OFI FC 0-2 (0-1). Mecz na Stadio Peristeriou w Atenach obejrzało 669 widzów.

30. kolejka Grecja - Super League 1
2019-05-05 18:00 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 669 | Arbiter: P. Zachariadis
Atromitos Ateny
OFI FC
0
2
J. Neira 21'
I. Sassi 74'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka OFI FC znajduje się na dole tabeli zajmując 13. miejsce, za to zespół Atromitosu zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Atromitosu wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników OFI FC w 21. minucie spotkania, gdy Juan Neira zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Nikos Korovesis z OFI FC. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki OFI FC.

Trener Atromitosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Clarck N'Sikulu, a murawę opuścił Amr Warda. W 56. minucie Georgios Manousos został zastąpiony przez Rolanda Ugraiego.

Między 59. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole OFI FC doszło do zmiany. Anestis Nastos wszedł za Felipe Ferreyrę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka OFI FC, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ismail Sassi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Konstantinos Giannoulis.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atromitos: Dimitrisowi Chatziisaiasowi w 77. i Emanuelowi Sakicowi w 85. minucie. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole Atromitosu za Azera Bušuladžicia wszedł Armin Mujakic, a w drużynie OFI FC Adil Nabi zmienił Vajebaha Sakora. Kibice OFI FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Athanassiosa Dinasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Juan Neira.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Dimitrios Sotiriou
70′ Spiros Risvanis
Christopher Braun
77′ Dimitris Chatziisaias
Konstantinos Giannoulis
Alexandros Katranis
Marko Mihojević59′
85′ Emanuel Sakic
Ismail Sassi  74′ 69′
82′ Azer Buszuladżić
Nikos Korovesis45′
Javier Horacio Umbides
Miguel Alberto Mellado
46′ Amr Medhat Warda
Ricardo Álvares Guedes Vaz
56′ Georgios Manousos
Athanasios Dinas88′
82′ Armin Mujakic
Vassilis Koutsianikoulis
Spyridon Natsos
Anestis Nastos74′
56′ Roland András Ugrai