Liga grecka - 30. kolejka Super League: Asteras Trypolis FC - Panionios FC 3-0 (1-0)

W starciu 30. kolejki greckiej Super League, które rozegrane zostało 5 maja, jedenastka Asterasu Trypolis wygrała z Panionios FC 3-0 (1-0). Mecz na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli obejrzało 2 184 widzów.

30. kolejka Grecja - Super League 1
2019-05-05 18:00 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Widzów: 2184 | Arbiter: G. Tzovaras
N. Kaltsas 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 meczów drużyna Asterasu Trypolis wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 24. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Panionios FC Thanasis Papageorgiou.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Asterasu Trypolis.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Panionios FC: Pedro Arcemu w 49. i Jérémy'emu Malherbe'owi w 58. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Asterasu Trypolis w 59. minucie spotkania, gdy Walter Iglesias strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 60. minucie Marc Fernández został zmieniony przez Anastasiosa Douvikasa.

A kibice Panionios FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oumara Camarę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Thanasis Papageorgiou. W 66. minucie w drużynie Panionios FC doszło do zmiany. Vasilios Rentzas wszedł za Georgiosa Manthatisa. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Sotirisowi Tsiloulisowi, zawodnikowi gości.

Po chwili trener Asterasu Trypolis postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Hristosa Aravidisa. Na boisko wszedł Giannis Bastianos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie w zespole Panionios FC doszło do zmiany. Amiri Kurdi wszedł za Panagiotisa Korbos.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nikolaos Kaltsas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Asterasu Trypolis, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Anastasios Douvikas.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Panagiotis Tzimas wszedł za Diego Rollego. W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter przyznał kartkę Panagiotisowi Tzimasowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Thanasis Papageorgiou 24′ (samob.) 65′
86′ Diego Martín Rolle
Giorgos Saramantas
Franco Bellocq
Olivier Junior Boumal
60′ Marc Fernández Gràcia
Pedro Arce Latapí49′
 59′ (k.) Walter Matías Iglesias
Panagiotis Korbos78′
José Luis Valiente Giménez
Ioannis Oikonomidis
77′ Hristos Aravidis
Sotiris Tsiloulis69′
 83′ Nikolaos Kaltsas
Oumar Camara65′
86′ 90′ Panagiotis Tzimas
Milan Kocič
77′ Giannis Bastianos
Vasilios Rentzas66′
60′ Anastasios Douvikas
Sofiane Sidi Ali

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Panionios FC wręczył trzy.