Liga grecka - 30. kolejka B Ethniki: PAE AO Kerkyra - Panachaiki FC 0-2 (0-1)

5 maja odbyło się spotkanie 30. kolejki greckiej B Ethniki pomiędzy drużynami PAE Kerkyra i Panachaiki FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Panachaiki FC 2-0.

C. Eleftheriadis 73'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków jedenastka Panachaiki FC wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Panachaiki FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny PAE Kerkyra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie Nikos Voutselas został zastąpiony przez Petrosa Pagratisa.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Panachaiki FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Dimitris Mavrias.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Panachaiki FC.

Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Konstantinosowi Plegasowi z Panachaiki FC. Była to 53. minuta pojedynku. Trener Panachaiki FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Panagiotis Kynigopoulos, a murawę opuścił José Montiel.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 69. minucie, w zespole PAE Kerkyra za Savvasa Siatravanisa wszedł Konstantinos Vlachos, a w jedenastce Panachaiki FC Dimitris Mavrias zmienił Michalisa Bastakos.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Panachaiki FC w 73. minucie spotkania, gdy Christos Eleftheriadis zdobył z karnego drugą bramkę. To już siedemnaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 82. minucie Dimitris Sandravelis został zmieniony przez Branislava Nikicia, co miało wzmocnić drużynę PAE Kerkyra. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dimitrisa Polychronisa na Nikosa Masourasa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Israel Emanuel Coll
82′ Dimitris Sandravelis
Ilias Polimos
69′ Savvas Siatravanis
Dimitris Polychronis83′
29′ Petros Pagratis
Konstantinos Kapoutaglis
69′ Konstantinos Vlachos
Michalis Bastakos69′
Alexandros Kontos
Nikos Masouras83′
82′ Branislav Nikić
Giorgos Moustakopoulos

Dimitris Patapis

Andreas Antonakopoulos

Panagiotis Kynigopoulos65′

Sędzia nie ukarał zawodników PAE Kerkyra żadną kartką, natomiast piłkarzom Panachaiki FC pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.