Liga grecka - 30. kolejka B Ethniki: Irodotos - Apollon Larissa 0-1 (0-0)

5 maja w Nei Alikarnassos odbył się mecz 30. kolejki greckiej B Ethniki pomiędzy drużynami Irodotosu i Apollonu Larissa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Apollonu Larissa 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Rafala Zaborowskiego występującego w Irodotosie.

Lucão 67'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Apollonu Larissa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Irodotosu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Apollonu Larissa rozpoczął w zmienionym składzie, za Renata Kendeziego wszedł Lucas Poletto. W 66. minucie Konstantinos Ziogas został zmieniony przez Charalambosa Damianakisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Apollonu Larissa w 67. minucie spotkania, gdy Lucão strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po chwili trener Apollonu Larissa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Apostolos Garyfallopoulos, a murawę opuścił Lucão. W 74. minucie Jone został zmieniony przez Michalisa Klinakisa, co miało wzmocnić jedenastkę Irodotosu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dimitrisa Litainasa na Dimitrisa Kontothanasisa.

Angelos Karatasios
66′ Konstantinos Ziogas
Fotis Goudroubis
74′ Jone da Silva Pinto
Dimitris Litainas78′
Armando Goufas
Lucas Marcos Meireles  67′ 73′
Apostolos Tsilingiris
Giannis Mantzaris
66′ Charalambos Damianakis
Antonis Karabinas
74′ Michalis Klinakis
Lucas Poletto Costa46′
Dimitris Sialmas
Neto Marcolino Silva Lima de Sá

Apostolos Garyfallopoulos73′

Dimitris Kontothanasis78′

Dimitris Souliotis

Wyjątkowa nieporadność napastników Irodotosu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Natomiast drużyna Apollonu Larissa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.