Liga grecka - 3. kolejka Super League 1: Olympiakos Pireus - Panathinaikos Ateny 3-0 (2-0)

21 czerwca na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbyło się starcie 3. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakosu Pireus i Panathinaikosu Ateny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympiakosu Pireus 3-0.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2020-06-21 20:30 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Arbiter: A. Sidiropoulos
Cafú 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie Guilherme dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu zaliczył Maximiliano Lovera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakosu Pireus w 21. minucie spotkania, gdy Youssef El-Arabi zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Omar Elabdellaoui.

Między 36. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”Koniczynkom”. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener ”Koniczynek” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dimitris Kolovos, a murawę opuścił Ghayas Zahid. W 48. minucie kartką został ukarany Guilherme, zawodnik gospodarzy.

W 62. minucie Guilherme został zmieniony przez Cafú. Kibice Olympiakosu Pireus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kokę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Youssef El-Arabi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzecią bramkę. Między 72. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olympiakosu Pireus: Omar Elabdellaoui, Maximiliano Lovera, Mohamed Camara, na ich miejsce weszli: Giorgos Masouras, Bruno Gaspar, Bruno Souza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yassina Ayouba, Iliasa Chatzitheodoridisa, Anuara Tuhamiego zajęli: Ioannis Bouzoukis, Vasilios Zagaritis, Anargyros Kampetsis.

Między 74. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Panathinaikosu Ateny i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Cafú. W zdobyciu bramki pomógł Andreas Bouchalakis.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Dimitrios Kolovetsios
74′ Omar Elabdellaoui
Bart Schenkeveld
Konstantinos Tsimikas
Yassin Ayoub72′
Andreas Bouchalakis
Tasos Chatzigiovanis43′
86′ Mohamed Mady Camara
Christos Donis
 5′ 48′ 62′ Guilherme dos Santos Torres
Dimitrios Kourmpelis42′
Konstantinos Fortounis
Anuar Mohamed Tuhami74′ 86′
 21′ 62′ Youssef El-Arabi
Ghayas Zahid46′
74′ Maximiliano Alberto Lovera
Federico Macheda
Bobby Allain
Vasilis Xenopoulos
Pape Abou Cissé
Vangelis Theocharis
74′ 90′ Bruno Gaspar
Vasilios Zagaritis80′ 82′
Vassilis Torosidis
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
62′  90′ Ribeiro Dias Cafu
Andreas Athanasakopoulos
74′ Giorgos Masouras
Ioannis Bouzoukis72′
Lazar Ranđelović
Dimitris Kolovos46′
86′ Bruno Felipe Souza da Silva
Dimitrios Serpezis
62′ Ahmed Hassan Mahgoub
Anargyros Kampetsis86′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Panathinaikosu Ateny przyznał pięć.

Drużyna Olympiakosu Pireus w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.