Liga grecka - 3. kolejka Super League 1: Asteras Trypolis FC - Atromitos Ateny 1-1 (1-1)

21 czerwca na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli odbyło się spotkanie 3. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Asterasu Trypolis i Atromitosu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2020-06-21 18:15 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Arbiter: A. Tsamouris
Asteras Trypolis FC
Atromitos Ateny
1
1
T. Pasalidis 33'
S. Risvanis 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków zespół Atromitosu wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał kartką Dimitriosa Goutasa, piłkarza Atromitosu.

W 27. minucie Charis Charisis został zmieniony przez Raúla Baenę. Po pół godzinie gry kartkę otrzymał Kyriakos Kivrakidis z Atromitosu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Asterasu Trypolis w 33. minucie spotkania, gdy Triantafyllos Pasalidis zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Luis Fernández.

W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Franca Bellocqa z Asterasu Trypolis, a w 39. minucie Georgiosa Manousos z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Asterasu Trypolis niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Spiros Risvanis. Przy strzeleniu gola pomógł Rodrigo Galo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Asterasu Trypolis wyszła w zmienionym składzie, za Sitę wszedł Adrián Riera. Trener Asterasu Trypolis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borję Fernandeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Juan Munafo.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atromitos: Raúlowi Baenie w 55. i Alexandrosowi Katranisowi w 65. minucie. W 70. minucie w drużynie Atromitosu doszło do zmiany. Bryan Rabello wszedł za Thanasisa Androutsos. W tej samej minucie trener Atromitosu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Clarck N'Sikulu, a murawę opuścił Georgios Manousos.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Apostolosa Vellios z Atromitosu, a w 84. minucie Triantafyllosa Pasalidisa z drużyny przeciwnej. Od 79 minuty boisko opuścili zawodnicy Asterasu Trypolis: Miloš Deletić, Luis Fernández, Franco Bellocq, na ich miejsce weszli: Panagiotis Tzimas, Marc Fernández, Giorgos Antzoulas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Gala, Apostolosa Vellios zajęli: Javier Umbides, Petros Giakoumakis. W drugiej połowie nie padły gole.

Dimitrios Goutas7′
 33′ 84′ Triantafyllos Pasalidis
Alexandros Katranis65′
Christos Tasoulis
Kyriakos Kivrakidis30′
37′ 90′ Franco Bellocq
Spiros Risvanis  45′
46′ Juan Manuel Munafo
Thanasis Androutsos70′
46′ Andrés Pascual Santoja
Azer Buszuladżić
Jerónimo Barrales
Charis Charisis27′
79′ Miloš Deletić
Georgios Manousos39′ 70′
87′ Luis Fernández Teijeiro
Apostolos Vellios72′ 86′
Neophytos Michael
Balázs Megyeri
90′ Giorgos Antzoulas
Madson Henrique Nascimento Santos
Giannis Christopoulos
Stefanos Stroungis
46′ Borja Fernandez Fernandez
José Raúl Baena Urdiales27′ 55′
87′ Marc Fernández Gràcia
Nill De Pauw
46′ Adrián Riera Torrecillas
Javier Horacio Umbides86′
79′ Panagiotis Tzimas
Petros Giakoumakis86′
Anastasios Douvikas
Clarck N'Sikulu70′
Francesc Regis Crespí
Bryan Rabello70′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Atromitosu przyznał sześć.