Liga grecka - 3. kolejka Super League 1: Asteras Trypolis FC - Apollon Smirnis FC 0-0

W spotkaniu 3. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 25 listopada, zespół Asterasu Trypolis zremisował z Apollonem Smirnis 0-0. Starcie odbyło się na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2020-11-25 16:15 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Arbiter: Angelos Evangelou
Asteras Trypolis FC
Apollon Smirnis FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Asterasu Trypolis wygrała aż sześć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna Asterasu Trypolis próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Asterasu Trypolis wyszedł w zmienionym składzie, za Adriána Rierę wszedł Rodrigo Gómez. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Apollon Smirnis: Diamantisowi Houhoumisowi w 59. i Thomasowi w 67. minucie.

W 69. minucie Sito został zastąpiony przez Sudais Alego. Kibice Asterasu Trypolis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borję Fernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Juan Munafo. Od 70 minuty boisko opuścili piłkarze Apollonu Smirnis: Diamantis Houhoumis, Nikolaos Ioannidis, Thomas, Israel Coll, na ich miejsce weszli: Savvas Tsabouris, Marc Fernández, Anthony Mounier, Ritchie Kitoko. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Léo Tiliki, Christosa Tasoulisa zajęli: Xesc Regis, Federico Álvarez.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Israela Colla z Apollonu Smirnis, a w 88. minucie Waltera Iglesiasa z drużyny przeciwnej.

Christos Lisgaras
87′ Christos Tasoulis
Fatjon Andoni
88′ Walter Matías Iglesias
Dimosthenis Baxevanidis
87′ Leonardo Costa Silva
Israel Emanuel Coll72′ 90′
69′ Andrés Pascual Santoja
Diamantis Houhoumis59′ 70′
70′ Juan Manuel Munafo
Thomás Jaguaribe Bedinelli67′ 90′
46′ Adrián Riera Torrecillas
Nikolaos Ioannidis87′
Jerónimo Barrales
Sotiris Tsiloulis
Antonis Tsiftsis
Nikos Giannakopoulos
87′ Federico Hernán Álvarez
Leonidas Rossi
José Castaño Muñoz
Marc Fernández Gràcia87′
Giannis Kotsiras
Ritchie Kitoko90′
70′ Borja Fernandez Fernandez
Anastasios Lagos
46′ Rodrigo Manuel Gómez
Anthony Mounier90′
José Luis Valiente Giménez
Savvas Tsabouris70′
69′ Sudais Ali Baba
Vassilis Vitlis
87′ Francesc Regis Crespí
Ioannis Varkas

Przewaga zespołu Asterasu Trypolis w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu. Jedenastka Apollonu Smirnis miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Apollonu Smirnis pokazał trzy.

Zespół Asterasu Trypolis w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.