Liga grecka - 3. kolejka Super League 1: Aris Saloniki FC - PAS Giannina FC 2-2 (0-2)

W spotkaniu 3. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 27 września, drużyna Arisu Saloniki zremisowała z PAS Giannina 2-2 (0-2). Starcie odbyło się na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2020-09-27 15:00 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: A. Evangelou
E. Pantelakis 22'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół PAS Giannina wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze PAS Giannina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył Vladyslav Naumets. Asystę przy golu zanotował Giorgos Pamlidis.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna PAS Giannina, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 0-2 podwyższył Epaminondas Pantelakis. Sytuację bramkową stworzył Rodrigo Erramuspe.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Ioannis Fetfatzidis, zawodnik gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie sędzia przyznał kartkę Edwinowi Castro z PAS Giannina. Na drugą połowę zespół Arisu Saloniki wyszedł w zmienionym składzie, za Toniego Datkovicia wszedł James Jeggo. Także drużyna PAS Giannina rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vladyslava Naumetsa wszedł Edwin Castro.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ioannis Fetfatzidis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arisu Saloniki, strzelając gola w 48. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Brunona Gamy.

W 55. minucie kartkę otrzymał Alexandros Kartalis z jedenastki gości. W 56. minucie Jean-Baptiste Leo został zmieniony przez Alexandrosa Lolisa. W 63. minucie Alexandros Kartalis został zmieniony przez Juana Domíngueza, co miało wzmocnić drużynę PAS Giannina. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Sashę na Daniela Manciniego.

W 66. minucie sędzia ukarał kartką Epaminondasa Pantelakisa, piłkarza PAS Giannina.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, drużyna Arisu Saloniki doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Javier Matilla. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Rodrigo Erramuspe z PAS Giannina.

Trener Arisu Saloniki postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Facunda Bertoglia i na pole gry wprowadził napastnika Dimitrisa Manosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 78. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 87. minucie w drużynie PAS Giannina doszło do zmiany. Angelos Liasos wszedł za Giorgosa Pamlidisa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Eleftherios Choutesiotis
46′ Toni Datković
Rodrigo Nahuel Erramuspe72′
Georgios Delizisis
Alexandros Kartalis55′ 63′
Cristian George Ganea
Epaminondas Pantelakis  22′ 66′
83′ Lindsay Rose
Marvin Peersman90′
77′ Facundo Daniel Bertoglio
Vladyslav Naumets  15′ 46′
 48′ 43′ Ioannis Fetfatzidis
Manolis Saliakas
 67′ Magro Javier Matilla
Stefanos Siontis
65′ Lucas Pacheco Affini
Christos Eleftheriadis
46′ 78′ James Alexander Jeggo
Angelos Liasos87′
65′ 86′ Daniel Mancini
Alexandros Lolis56′
77′ Dimitris Manos
Stavros Pilios

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka Arisu Saloniki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.