Liga grecka - 3. kolejka Super League 1: AE Larissa - Panathinaikos Ateny 1-1 (0-1)

28 września na Stadio Alkazar odbyło się spotkanie 3. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami AE Larissa i Panathinaikosu Ateny. Mecz zakończył się remisem 1-1.

F. Macheda 26'

Od pierwszych minut drużyna Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu AE Larissa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to ”Koniczynki” otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Federico Macheda. Asystę zanotował Facundo Sánchez.

Między 28. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AE Larissa oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Panathinaikosu Ateny.

W 57. minucie Nikola Trujić został zastąpiony przez Vangelisa Platelasa. Między 72. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy AE Larissa: Radomir Milosavljević, Manolis Bertos, Adnan Šećerović, Alexios Michail, na ich miejsce weszli: Dimitris Pinakas, Orestis Grigoropoulos, Ali Ghazal, Mateo Mužek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Carlosa, Federica Machedy zajęli: Achilleas Poungouras, António Xavier.

Jedenastka AE Larissa wyrównała wynik meczu. W 87. minucie wynik ustalił Dimitris Pinakas. Asystę przy golu zanotował Gabriel Torje.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Franciscowi Velezowi z zespołu gości. Była to 90. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Sokratis Dioudis
72′ Manolis Bertos
Juan Carlos Perez Lopez28′ 75′
Steliano Filip
Facundo Sánchez
Theocharis Iliadis
Bart Schenkeveld
77′ Alexios Michail
Francisco Velez90′
Tim Sparv
Yassin Ayoub
42′ Gabriel Andrei Torje
Ioannis Bouzoukis89′
32′ Fiorin Durmishaj
Dimitrios Kourmpelis38′
72′ Radomir Milosavljević
Aitor Cantalapiedra Fernández88′
73′ Adnan Šećerović
Federico Macheda  26′ 75′
57′ Nikola Trujić
Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos90′
Vladimir Bajić
Vasilis Xenopoulos
72′ Orestis Grigoropoulos
Dimitris Karagiannis
Georgios Maidanos
Achilleas Poungouras75′
77′ Mateo Mužek
Vasilios Zagaritis
73′ Ali Ahmed Ali Mohamed Ghazal
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
Alexandros Chalatsis
Tasos Chatzigiovanis88′
57′ Vangelis Platelas
Dimitrios Serpezis89′
72′  87′ Dimitris Pinakas
Fotis Ioannidis90′
Georgios Zacharakis
António Manuel Pereira Xavier75′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Panathinaikosu Ateny pokazał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.