Liga grecka - 29. kolejka Super League: PAOK Saloniki - Levadiakos FC 5-0 (2-0)

W pojedynku 29. kolejki greckiej Super League, który rozegrany został 21 kwietnia, zespół PAOK Saloniki wysoko wygrał z Levadiakos FC 5-0 (2-0). Mecz na Stadio Toumbas w Salonikach obejrzało 26 007 widzów. Jedną z bramek zdobył Karol Świderski.

K. Świderski 81'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Levadiakos FC plącze się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to jedenastka PAOK Saloniki zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół PAOK Saloniki wygrał aż 20 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAOK Saloniki w trzeciej minucie spotkania, gdy Jewhen Szachow strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Karol Świderski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAOK Saloniki w ósmej minucie spotkania, gdy Diego Biseswar zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 30. minucie karnego dla PAOK Saloniki nie wykorzystał Dimitris Pelkas. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie wynik na 3-0 podwyższył Fernando Varela. Przy strzeleniu gola asystował Dimitris Pelkas.

Niedługo później Jewhen Szachow wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAOK Saloniki, strzelając kolejnego gola w 60. minucie meczu. W 66. minucie Efstathios Chatzilabros zastąpił Marka Stanojevicia.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Levadiakos FC doszło do zmiany. Georgios Zisopoulos wszedł za Pavlosa Mitropoulos. Chwilę później trener PAOK Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Léo Jabá, a murawę opuścił Léo Matos. W 79. minucie w zespole PAOK Saloniki doszło do zmiany. Stylianos Malezas wszedł za Fernanda Varelę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAOK Saloniki w 81. minucie spotkania, gdy Karol Świderski zdobył piątą bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Léo Jabá.

W 85. minucie Zisis Karachalios został zmieniony przez Souleimana Omolade'a, co miało wzmocnić jedenastkę Levadiakos FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dimitrisa Pelkasa na Vieirinhę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Moïse Adilehou
69′ Leonardo de Matos Cruz
Brou Benjamin Angoua
Dimitris Giannoulis
Efstathios Chatzilabros66′
 53′ 79′ Fernando Lopes dos Santos Varela
Panagiotis Liagas
 8′ (k.) Diego Biseswar
Lenny Nangis
Sergio Oliveira
Zisis Karachalios85′
30′ (k.) 90′ Dimitris Pelkas
Pavlos Mitropoulos67′
 3′, 60′ Jewhen Szachow
Giorgos Nikas
 81′ Karol Świderski
Giorgi Rekhviashvili
79′ Stylianos Malezas
Dejan Meleg
Josip Mišić
Souleiman Akim Omolade85′
90′ Adelino Andre Vieirinha
Marko Stanojević66′
Chuba Akpom
Georgios Zisopoulos67′
69′ Leonardo Rodrigues Lima
Petros Giakoumakis

Zespół PAOK Saloniki zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Arbiter nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.