Liga grecka - 29. kolejka Super League: Panionios FC - PAS Giannina FC 2-1 (1-0)

W meczu 29. kolejki greckiej Super League, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna Panionios FC wygrała z PAS Giannina 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Néas Smírnis w Atenach obejrzało 1 350 widzów.

29. kolejka Grecja - Super League 1
2019-04-21 18:00 | Stadion: Stadio Néas Smírnis | Widzów: 1350 | Arbiter: A. Papapetrou
S. Križman 55'

Jedenastka PAS Giannina przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Panionios FC wygrała aż 12 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Panionios FC w siódmej minucie spotkania, gdy Giannis Masouras strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Novica Maksimović.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Panionios FC.

Drugą połowę jedenastka PAS Giannina rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giorgosa Pamlidisa wszedł Stefanos Athanasiadis. W 52. minucie Dušan Pantelić został zastąpiony przez Alexandrosa Nikoliasa. W 55. minucie Sandi Križman wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

W 58. minucie kartkę dostał Themistoklis Tzimopoulos, zawodnik PAS Giannina. Chwilę później trener Panionios FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Sotiris Tsiloulis, a murawę opuścił Giannis Maniatis. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Panionios FC doszło do zmiany. Srđan Spiridonović wszedł za Thanasisa Papageorgiou.

Niedługo później Srđan Spiridonović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Panionios FC, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Olivier Boumal.

W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Stefanosowi Athanasiadisowi z drużyny gości. Chwilę później trener PAS Giannina postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Dimitrisa Manosa. Na boisko wszedł Jean-Baptiste Leo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Dimitris Stavropoulos z Panionios FC.

W doliczonej czwartej minucie starcia w jedenastce Panionios FC doszło do zmiany. Antonio Miço wszedł za Oliviera Boumala. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Themistoklis Tzimopoulos58′
 7′ Giannis Masouras
Michalis Boukouvalas
60′ Thanasis Papageorgiou
Giannis Kargas
Giorgos Saramantas
Alexios Michail
90′ Dimitris Stavropoulos
Lasha Shergelashvili
90′ Olivier Junior Boumal
Edwin Fabry Castro Barros
59′ Giannis Maniatis
Markos Vellidis
90′ Antonio Miço
Alexis Apostolopoulos
Pedro Arce Latapí
Apostolos Skondras
Ioannis Oikonomidis
Alexandros Nikolias52′
60′  65′ Srdan Spiridonović
Stefanos Athanasiadis46′ 69′
59′ Sotiris Tsiloulis
Jean-Baptiste Leo70′
Georgios Manthatis
Higor Felipe Vidal

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Panionios FC, który potrzebował tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Przewaga drużyny PAS Giannina w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Panionios FC obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.