Liga grecka - 29. kolejka Super League: Atromitos Ateny - Panathinaikos Ateny 2-0 (0-0)

W starciu 29. kolejki greckiej Super League, które rozegrane zostało 21 kwietnia, zespół Atromitosu zwyciężył z Panathinaikosem Ateny 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Peristeriou w Atenach obejrzało 799 widzów.

29. kolejka Grecja - Super League 1
2019-04-21 18:00 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 799 | Arbiter: A. Evangelou
Atromitos Ateny
Panathinaikos Ateny
2
0
Bruno Souza 61'
E. Koulouris 72'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Atromitosu zajmowała czwartą, natomiast drużyna Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) - piątą pozycję.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Panathinaikosu Ateny i dwie drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Panathinaikosu Ateny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Federica Machedę wszedł Dimitrios Emmanouilidis. Na murawie, jak to często zdarzało się Panathinaikosowi Ateny w tym sezonie, pojawił się Ilias Chatzitheodoridis, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Andreasa Athanasakopoulosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atromitosu w 61. minucie spotkania, gdy Bruno Souza zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 63. minucie Roland Ugrai został zmieniony przez Amra Wardę. W 65. minucie Tasos Chatzigiovanis został zmieniony przez Anargyrosa Kampetsisa, co miało wzmocnić jedenastkę ”Koniczynek”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Clarcka N'Sikulu na Azera Bušuladžicia.

Zespół Panathinaikosu Ateny ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Efthymios Koulouris. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Spiros Risvanis.

Po chwili trener Atromitosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Armin Mujakic, a murawę opuścił Efthymios Koulouris. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Konstantinos Kotsaris
35′ Dimitris Chatziisaias
Ousmane Coulibaly
Alexandros Katranis
Emanuel Mariano Insúa Zapata20′
14′ Kyriakos Kivrakidis
Mattias Johansson
Madson Henrique Nascimento Santos
Dimitrios Kolovetsios
Spiros Risvanis
Evangelos Oikonomou
63′ Roland András Ugrai
Tasos Chatzigiovanis65′
Spyridon Natsos
Andreas Athanasakopoulos33′ 46′
 61′ Bruno Felipe Souza da Silva
Christos Donis35′
71′ Clarck N'Sikulu
Dimitrios Kourmpelis
 72′ 81′ Efthymios Koulouris
Achilleas Poungouras
71′ Azer Buszuladżić
Ergys Kace
81′ Armin Mujakic
Paschalis Staikos
63′ Amr Medhat Warda
Dimitrios Emmanouilidis46′
Georgios Manousos
Anargyros Kampetsis65′

Piłkarze Atromitosu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.