Liga grecka - 28. kolejka B Ethniki: Irodotos - Aiginiakos 4-2 (1-1)

W pojedynku 28. kolejki greckiej B Ethniki, który rozegrany został 17 kwietnia, zespół Irodotosu zwyciężył z Aiginiakosem 4-2 (1-1).

P. Eppas 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Irodotosu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Michalis Zannakis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aiginiakosu , strzelając gola w 12. minucie spotkania.

Zespół Irodotosu wyrównał wynik meczu. W 36. minucie bramkę wyrównującą zdobył Antonis Iliadis.

W 39. minucie Michalis Zannakis zastąpił Marinosa Topalidisa. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół Irodotosu wyszedł w zmienionym składzie, za Rafala Zaborowskiego wszedł Dimitris Sialmas.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 49. minucie Thomas Graikos dał prowadzenie swojej drużynie.

W 54. minucie kartką został ukarany Panagiotis Petrousis, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Irodotosu w 56. minucie spotkania, gdy Michalandreas Nyktaris strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W 57. minucie Georgios Zisis został zmieniony przez Alexandrosa Piastopoulos, co miało wzmocnić jedenastkę Aiginiakosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Graikos na Anestisa Chatziliadisa oraz Argirisa Barettasa na Nikosa Aggeloudisa.

Zawodnicy Aiginiakosu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Pavlos Eppas.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Aiginiakosu doszło do zmiany. Mohammed Al Hardan wszedł za Kristiana Kushtę. W 77. minucie sędzia wręczył kartkę Marinosowi Topalidisowi z Aiginiakosu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Irodotosu, strzelając kolejnego gola. Na 11 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Armando Goufas.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Panagiotis Petrousis54′
 49′ 59′ Thomas Graikos
Veljko Stanić
Konstantinos Ziogas
Savvas Topalidis
Daniel Argilesi
Viktor Velkoski
64′ Argiris Barettas
Georgios Zisis57′
 36′ Antonis Iliadis
Pavlos Eppas  74′
Vasilis Moukidis
Thomas Papadopoulos
 56′ (k.) Michalandreas Nyktaris
Kristian Kushta75′
46′ Rafal Zaborowski
Stefanos Polizos
 79′ Armando Goufas
Michalis Zannakis  12′ 39′
Alexandros Kasmeridis
Emir Plakalo
59′ Anestis Chatziliadis
Ioannis Tsolakidis
64′ Nikos Aggeloudis
Giorgos Sofianis
46′ Dimitris Sialmas
Andreas Vlachomitros

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Aiginiakosu przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.