Reklama

Reklama

Liga grecka - 26. kolejka Super League 1: OFI FC - PAS Lamia 1964 3-0 (3-0)

W pojedynku 26. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 1 marca, zespół OFI FC zwyciężył z PAS Lamia 3-0 (3-0). Mecz na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie obejrzało 5 150 widzów.

W  pojedynku 26. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 1 marca, zespół OFI FC zwyciężył  z PAS Lamia  3-0 (3-0). Mecz na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie obejrzało 5 150 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka PAS Lamia wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników OFI FC w drugiej minucie spotkania, gdy João Figueiredo zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kosmas Tsilianidis.

Drużyna PAS Lamia ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania wynik na 2-0 podwyższył Adil Nabi. Asystę przy bramce zanotował Lisandro Semedo.

Reklama

Niedługo później Lisandro Semedo wywołał eksplozję radości wśród kibiców OFI FC, strzelając kolejnego gola w 21. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Juan Neira.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Giorgosowi Koutroumbisowi z OFI FC. Była to 37. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka PAS Lamia wyszła w zmienionym składzie, za Andreasa Vasilogiannisa wszedł Danny Bejarano. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Eliniemu Dimoutsos, piłkarzowi PAS Lamia.

W tej samej minucie Anastasios Karamanos zastąpił Leonarda Villalbę. Na murawie, jak to często zdarzało się OFI FC w tym sezonie, pojawił się Christopher Braun, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Nikolaosa Marinakisa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 79. minucie João Figueiredo został zmieniony przez Dimitrisa Manosa, a za Adil Nabi wszedł na boisko Paschalis Staikos, co miało wzmocnić drużynę OFI FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hristosa Aravidisa na Tyronne'a.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Hristos Aravidis z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół OFI FC był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL