Liga grecka - 25. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - Olympiakos Pireus 0-1 (0-0)

23 lutego na Stadio Toumbas w Salonikach odbyło się starcie 25. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i Olympiakosu Pireus. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olympiakosu Pireus 1-0. Pojedynek obejrzało 26 377 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

25. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-23 18:30 | Stadion: Stadio Toumbas | Widzów: 26377 | Arbiter: T. Stieler
PAOK Saloniki
Olympiakos Pireus
0
1
D. Giannoulis 49' (samob.)

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Olympiakosu Pireus zajmował pierwsze, natomiast jedenastka PAOK Saloniki - drugie miejsce.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik PAOK Saloniki Dimitris Giannoulis. Trener PAOK Saloniki postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Dimitrisa Pelkasa i na pole gry wprowadził napastnika Chubę Akpoma, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

W 69. minucie Youssef El-Arabi został zastąpiony przez Kokę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Ousseynou Ba, piłkarza Olympiakosu Pireus. Po chwili trener Olympiakosu Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Giorgos Masouras, a murawę opuścił Lazar Ranđelović.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Guilherme z jedenastki gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Olympiakosu Pireus doszło do zmiany. Bruno Gaspar wszedł za Mathieu Valbuenę.

José Pedro Malheiro de Sá
49′ (samob.) Dimitris Giannoulis
Ousseynou Ba76′
Sverrir Ingi Ingason
Rúben Afonso Borges Semedo
Fernando Lopes dos Santos Varela
Omar Elabdellaoui
64′ Dimitris Pelkas
Konstantinos Tsimikas
Diego Biseswar
Lazar Ranđelović83′
75′ Maurício José da Silveira Júnior
Guilherme dos Santos Torres88′
82′ Dimitris Limnios
Youssef El-Arabi69′
Živko Żyvković
Bobby Allain
Leonardo de Matos Cruz
Pape Abou Cissé
75′ Omar El Kaddouri
Bruno Gaspar90′
Anderson Esiti
Ribeiro Dias Cafu
Douglas Augusto Soares Gomes
Konstantinos Fortounis
64′ Chuba Akpom
Giorgos Masouras83′
82′ Lazaros Lamprou
Ahmed Hassan Mahgoub69′

Drużyna PAOK Saloniki miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Jedenastka Olympiakosu Pireus zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Olympiakosu Pireus przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.