Liga grecka - 25. kolejka Super League 1: Panaitolikos GFS Agrinio - Panionios FC 1-0 (0-0)

W meczu 25. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 23 lutego, zespół Panaitolikos GFS wygrał z Panionios FC 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Panetolikou w Agrinio obejrzało 2 437 widzów.

25. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-23 14:00 | Stadion: Stadio Panetolikou | Widzów: 2437 | Arbiter: F. Fotiadis
Panaitolikos GFS Agrinio
Panionios FC
1
0
Farley Rosa 53'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Panionios FC zajmował 13., natomiast drużyna Panaitolikos GFS - 14. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół Panionios FC wygrał 13 razy i zanotował trzy porażki oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Panaitolikos GFS zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Panionios FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Farleya Rosę z Panaitolikos GFS, a w 39. minucie Giorgosa Saramantasa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dimitrisa Stavropoulos, zawodnika Panionios FC.

Jedyną bramkę meczu zdobył Farley Rosa dla zespołu Panaitolikos GFS. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Dálcio.

Chwilę później trener Panionios FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Oumar Camara, a murawę opuścił Frixos Grivas. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał żółtą kartkę Johanowi Martialowi z Panaitolikos GFS. W 63. minucie Ioannis Oikonomidis zastąpił Giannisa Papanikolaou.

Między 75. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 82. minucie Juan Álvarez został zmieniony przez Aymena Tahara, co miało wzmocnić drużynę Panaitolikos GFS. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sotirisa Tsiloulisa na Christosa Retsos. W 89. minucie w zespole Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Frederico Duarte wszedł za Farleya Rosę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fredericowi Duartemu i Giannisowi Papanikolaou. Trener Panaitolikos GFS wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Admira Bajrovica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Anthony Mounier. Panagiotis Korbos z Panionios FC pięć minut później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 75. minucie.

Dimitris Stavropoulos52′
61′ Johan Martial
Frixos Grivas56′
82′ Juan Ignacio Álvarez Morinigo
Sotiris Tsiloulis83′
Gomes Dalcio
Panagiotis Korbos75′ 90′
Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Ioannis Oikonomidis63′
80′ 90′ Anthony Mounier
Vasilios Rentzas85′
 53′ 36′ 89′ Farley Vieira Rosa
Bachana Arabuli84′
Abiola Adedeji Dauda
Dimitrios Emmanouilidis
Jesús Fernández Collado
Jérémy Malherbe
89′ 90′ Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Stefanos Evangelou
Dimitrios Fytopoulos
Odysseas Lymperakis
Atair Mimito Rocha Biai
Thanasis Papageorgiou
82′ Aymen Tahar
Oumar Camara56′
Angelos Tsigaras
Giannis Papanikolaou63′ 90′
90′ Admir Bajrovic
Christos Retsos83′

Zespół Panaitolikos GFS był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu. Wyjątkowa nieporadność napastników Panionios FC była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Panionios FC, a zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte.