Liga grecka - 25. kolejka Super League 1: Atromitos Ateny - Xanthi FC 1-0 (1-0)

W meczu 25. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 23 lutego, jedenastka Atromitosu wygrała z Xanthi FC 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Peristeriou w Atenach obejrzało 733 widzów.

25. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-23 16:15 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 733 | Arbiter: M. Skoulas
Atromitos Ateny
Xanthi FC
1
0
T. Androutsos 29'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Xanthi FC wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter pokazał kartkę Thanasisowi Androutsos, zawodnikowi gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Thanasis Androutsos dla zespołu Atromitosu. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Rodrigo Galo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atromitosu.

Trener Atromitosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Clarcka N'Sikulu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bryan Rabello. Trener Xanthi FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Jean Barrientos, a murawę opuścił William.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Xanthi FC: Dimosthenisowi Baxevanidisowi w 58. i Matíasowi Castro w 62. minucie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Xanthi FC doszło do zmiany. Sadek Chebel wszedł za Eduarda. W 72. minucie kartkę dostał Spiros Risvanis z drużyny gospodarzy.

W 75. minucie Nill De Pauw został zmieniony przez Javiera Umbidesa. W 77. minucie Dimosthenis Baxevanidis został zmieniony przez Petara Dżuriczkovicia, co miało wzmocnić zespół Xanthi FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thanasisa Androutsos na Raúla Baenę w 88. minucie. Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atromitosu i jedną drużynie przeciwnej.

Xanthi FC
90′ Christos Mandas
Carlos Javier Abad Hernández Trujillo
Rodrigo Galo Brito
Dimosthenis Baxevanidis58′ 77′
72′ Spiros Risvanis
Jorge Casado Rodríguez
Stefanos Stroungis
Aristotelis Karasalidis
75′ Nill De Pauw
Luis Leandro Sosa Otermin
 29′ 17′ 88′ Thanasis Androutsos
William Douglas de Amorim51′
Azer Buszuladżić
Eduardo Antonio Machado Teixeira70′
90′ Charis Charisis
Thibault Moulin82′
Spyridon Natsos
Fabio Miguel Sturgeon
Georgios Manousos
Mehdi Terki
46′ Bryan Rabello
Jean Barrientos51′
88′ José Raúl Baena Urdiales
Khassa Camara
75′ Javier Horacio Umbides
Petar Dżuriczković77′
Petros Giakoumakis
Sadek Jordan Chebel Faucher70′
46′ Clarck N'Sikulu
Vasilis Fasidis

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.